dobré čítanie, klasika, v minulosti aj súčasť jednej maturitnej otázky, neviem, ako je to teraz
dobré čítanie, klasika, v minulosti aj súčasť jednej maturitnej otázky, neviem, ako je to teraz
až na to používanie dvojakého metra- niektoré osoby radi poukazujú na gramatické chyby oponentov, no ak ide o ich kamarátov alebo ľudí zo spriazneného politického tábora, tam prehliadnu aj veľké pravopisné chyby
určite, a ak existuje výnimka, tá sa buď zaradí do zástupu, alebo dá spiatočku
Jaurová má v mnohom pravdu, no aj o progresívcoch by sa dalo všeličo napísať
nie som volič KDH, ale KDH nezanikne a pokojne bude ďalej v opozícii.:) nikto ho nikde nedotlačí, zatiaľ pochopilo že so Smerom sa nedá , no nepochopilo, že ani s PS ...vždy ale skôr uprednostnia alternatívu s tými, ktorí tu ešte nevládli a nemali možnosť ukázať , ako inak by to robili, ako s tými, ktorí nám ukazujú, ako to robiť v mnohom netreba
preto to ide s EU dole vodou, že ju riadia takéto hlupane
.:)))) nuž, kto mal pravdu , ja alebo ty, ktorý sú dúfal, že KDH pôjde pod vedením Karasa do spolupráce so Smerom? - no, nepôjde...
a Karas nie je tlčhuba , netáraj
prekladajú vyšetrovateľov, policajtov a potom to tak aj vyzerá ...
to je ale prekvapko, však?.:))
ja sa tak trocha čudujem redakcii, že ti tento nadpis ponechala, palec dole za mňa! vždy treba ľutovať nevinné obete aj tie z minulosti, aj terajšie a môžeš sa tváriť ,ako chceš a klamať tu, v skutočnosti sa tomu tešíš a mnohí ti to potajomky žerú a obdivujú ťa za odvahu, že si toto napísal -fuj!
V roku 2022 napríklad prestalo očkovanie plošne odporúčať deťom vo veku 5 – 11 rokov (okrem rizikových skupín) a neskôr aj mladistvým do 17 rokov, keďže pre nich choroba predstavovala minimálne riziko.
Bezpečnosť a opatrnosť: Krajina viackrát preventívne pozastavila očkovanie konkrétnymi vakcínami (napr. AstraZeneca pre mladších ako 65 rokov alebo Moderna pre osoby do 30 rokov) kvôli podozreniam na zriedkavé vedľajšie účinky, kým sa situácia neprešetrila.
Vysoká zaočkovanosť: Napriek chýbajúcim povinnostiam dosiahlo Švédsko vysokú mieru imunity. Do roku 2022 dostalo aspoň jednu dávku vyše 87 % ľudí starších ako 12 rokov.
Úhrada následkov: Švédsky štát sa zaviazal, že preplatí prípadné zdravotné následky spôsobené vakcínami proti covidu.
doplním blogerku o očkovaní vo Švédsku: Žiadne povinné očkovanie, krajina bola medzi prvými, ktoré v roku 2022 prestali odporúčať očkovanie zdravým deťom a dospievajúcim (12 – 17 rokov) s odôvodnením, že riziko závažného priebehu u nich je minimálne.
Vakcíny: Pôvodne sa očkovalo vakcínami Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca. Pre podozrenia na vedľajšie účinky však Švédsko v roku 2021 preventívne pozastavilo Modernu pre mladších ako 30 rokov a AstraZenecu pre všetky vekové kategórie. Pfizer -ok
Zaočkovanosť: Napriek dobrovoľnosti bola miera zaočkovanosti vysoká – u seniorov nad 80 rokov dosiahla až 95 %.
ahoj.:) keď som sem prišla, krátku chvíľočku mi to tykanie prekážalo, ale len kým som pochopila , ako to tu funguje a že je to tu také neformálne, niekedy až priveľmi uvoľnené
je však pravda, že niektorí tykanie aj vykanie používajú ako prostriedok, ktorým chcú zdôrazniť buď rešpekt alebo dešpekt
mala som výbornú profesorku slovenčiny, jej metódy vyučovania boli vynikajúce a tým, že som ich potom v praxi napodobnila aj ja, som takisto dosahovala u žiakov dobré výsledky v čase, keď som učila. No jednu dobu sme boli kolegyne a viem, že u nej tykane bolo znakom, že človeka berie, aj keď zatykala žiakovi, to bolo dobré znamenie . Raz sme sa v niečom ako kolegyne nezhodli a začala mi vykať, to bolelo...
v niečom máš pravdu, bloger , u istých ľudí aj ja by som bola na tykanie citlivá, ale skôr v osobnom kontakte , je to znak , že nepoznajú pravidlá slušného správania, ale tu, v anonymnom prostredí? kde si skoro každý robí čo chce? ja osobne, ani neviem, .z akého dôvodu, tu pár ľuďom vykám a stal sa už z toho zvyk , tak to meniť nebudem , no to neznamená, že si ich vážim viac ako tých, ktorým tykám. Tu v diskusiách je tykanie už zaužívané, nič s tým neurobíš. A práve preto, že si odhalil, že ti to prekáža, mnohí ti budú stále tykať . A aj ja, ja ale nie preto, že ťa chcem podpichovať, ale teraz aj cielene - že nemáš kvôli tým blogom o ospravedlňovaní genocídy v Gaze môj rešpekt . Týmto blogom na mňa teraz pôsobíš ako rozmaznané dieťa, ktoré si chce silou mocou čosi vydupať , ale aj tak to nedosiahne
áno, v tomto s tebou súhlasím a koho je to vina(resp. aj koho?) že OČTK nekonajú? no asi nemajú dobré podklady od hlúpeho splnomocnenca, ktorý týmto bol poverený
ja súhlasím, ekonomické záležitosti plus vyslovené podvody treba riešiť, ale nie aby nám tu jeden paranoik táral o infikovanej krvi a kukurici a pod mikroskopom skúmal namiesto poriadnej práce vakcíny
Odporúčame