áno, mali reagovať skôr a zastať sa svojich len si kladiem otázku, či sa fakt nedalo dôrazne, ale trochu inak
po zmarenom pokuse o mier (Johnson) už Rusko nemohlo cúvnuť, to mi je jasné
len mierna idealizácia Ruska z vašej strany, tie dodatky o tom, ako sa po vojne zaviazalo zadusiť zárodky nacizmu , to je skôr otázka silového pôsobenia Ruska, cítilo sa byť veľmocou , chcelo sa zapojiť do rozdelenia sveta- teda sfér vplyvu (bývalý sovietsky blok) , tak si presadoli do zmlúv aj veci nie úplne kóšer

