Ak všetko, čo tu odporúčajú budete dodržiavať, tak vrazíte do auta toľko peňazí, že ich nikdy nedostanete späť.
Ak všetko, čo tu odporúčajú budete dodržiavať, tak vrazíte do auta toľko peňazí, že ich nikdy nedostanete späť.
Nerozumiem, prečo by sa to malo zmeniť?
Možno myslíte na autá ľudí v panelákoch, ale pre tie sa tiež vybudujú nabíjačky.
Robil som analýzu svojho i firemných 60 aut. Použiť rýchlonabíjačku potrebujú 2x do mesiaca.
Taký názor môže mať človek čo pletie
DSS - dôchodkovú správcovskú spoločnosť
SDS - čo môže byť všeličo napr. uchytenie vrtáka, niekoľko socialno-demokratických strán,
či Short data services, Software-defined storage,
Vychádzať z jedného dokumentu je nedostatočné.
Na svete vždy existujú ľudia za a proti a aj v jednej a druhej skupine sú vedecké kapacity.
Ste za očkovanie alebo proti? V každej skupine existujú kapacity, ktoré Vás presviedčajú, že tá ich pravda je jediná správna.
Takže skúste pohľadať 2-3 dokumenty z každej strany a pochopíte, že nič nie je čiernobiele.
Aspoň trocha objektívnosti by nezaškodilo.
Len máločo je pravda.
Najvyššia min. mzda v roku odchodu z postu predsedu vlády (2018) bola 480€, aktuálne 623.
Najvyššia mzda - je určite aktuálna. 03/2018 955€ , aktuálne 1124€
Najnižšia nezamestnanosť (03/2018) 5,5% - marec 2020 pred Covidom 5,19%
Dlh k HDP 12/2017 51,3% - 2007 M. Dzurinda 30,3%
Materské sa zvyšovalo, vymeriavací základ je vyšší
Suma rodičovského príspevku v roku 2018 bola 214,70 Eur.
V roku 2021 je výška rodičovského príspevku: 275,90 € mesačne, alebo
378,10 € mesačne, ak sa oprávnenej osobe vyplácalo z dôvodu starostlivosti o toto dieťa materské
Zostali nám vlaky a obedy zadarmo . Trocha málo na najlepšieho premiéra.
EV májú pred sebou ešte kus cesty a vždy budem protestovať proti urýchleniu procesu výmeny.
Ak sa bavíme o osobnej doprave tak v SR je cca 2,5 mil. vozidiel a každé najazdí do 15 000 km ročne.
15 000km = 150 x 20 kWh = 3 MWh je ročná spotreba jedného auta.
Spotreba 2,5 mil. by bola 2 500 000 x 3 = 7 500 000 MWh = 7 500 GWh = 7,5 TWh
Súčasná spotreba SR je cca 30 TWh, 7,5 TWh predstavuje zvýšenie o 25%
Takže netuším, kde ste prišiel na 100%.
Ten stav (2,5 mil. EV) nenastane ani za 20 rokov. Ročný predaj vozidiel v SR je cca 100 000.
Tento nezmysel si mohol vyprodukovať, len vďaka hlbokej neznalosti systému.
Dôchodca, ktorý odišiel do dôchodku cv roku 2019 mal dôchodok 340€ znížený na 170€ podľa akého zákona?
Na presný výpočet treba viac údajov, ale orientačne mal taký dôchodca krátený dôchodok z 1P o 10% teda z 1P dostane 306€. Koľko dostane z 2P závisí od fondov do ktorých investoval.
Môže to byť 29,80€. Spolu teda dostane 335,8. Tento dôchodca niečo prerobil.
Dôvody horšie výsledku sú nasledovné:
1, Krátka doba zhodnocovania len 13 rokov
2, Nesprávne fondy + zásahy R. Fica
2, Nízka mzda cca 600€/mesiac
To je síce fajn a všetci na to dlho čakáme, ale z pohľadu CO2 to zmení málo.
Zrejme to oslabí dovozy z PL a CZ.
Z domácej výroby je vyššie celkové CO2 produkované plynom.
EMO 3 podľa mňa spustia až v 2022
EMO4 bude dostavaná najskôr o 5 rokov.
Priznajme si, že má pravdu. Zatiaľ panuje k batériám EV veľká nedôvera.
Dôkazom toho je aj Vaša kúpa 4,5 ročného BEV za 11k€. Aký bol pokles ceny za toho 4,5 roka?
Nové malé BEV stojí 26-30k€.
Čo považujete za "normálnu" prácu? Lekár nie je normálna práca?
Od mzdy cca 1800€ (rok 2020) prekročí penzia 900€.
Také mzdy má SR min. 10% zamestnancov.
Tieto informácie máte odkiaľ?
Podľa údajov SP boli počty nasledovné: (počet starobných dôchodcov)
31.12.2019...........1 088 300
31.12.2020...........1 093 195
Nárast 4 895
Mierne sa znížil počet predčasných dôchodkov
31. 12. 2019 13 194
31. 12 2020 12 203
Pokles je zatiaľ v roku 2021 pre vysokú úmrtnosť na začiatku roka 2021
Z 1 093 195 sme do 30.4. klesli na 1 080 271
ale postupne sa vraciame a v 31.8. sme na hodnote 1 090 935
Mesačný nárast je cca 3 000. Ak tu nebude zúriť 3. vlna tak do konca roka sme na cca 1 100 000.
Dobre by bolo porovnať dlhšie obdobie napr. 10 rokov 31.12.2010 bol stav 954 661
Nárast za 11 rokov o 15%.
Trocha ste pozabudli, že minimálne 70% (skôr 90%) nabíjania EV prebieha doma.
Ak prenosová sústava "neľahne" pri odberoch ako majú OFZ, Slovalco, Duslo a Fortischem, tak iste možno pripojiť aj 480 kW nabíjačku.
Koľko by bolo treba takých nabíjačiek v SR podľa Vás?
Je na to nejaký odkaz, v UK prevádzkujú 3 uhoľné elektrárne.
Ich inštalovaný výkon je 4,5 GW, dodávky do siete sú v rozmedzí 0-3GW.
Plán odstávky je v rokoch 2022-24.
Nevidím žiadne zmeny na dodávkach v rokoch 2020-2021.
Majetok v 2. pilieri má nasledovné zloženie (stav k 31.12.2020)
dlhopisové fondy 68,8%
akciové fondy 13,7% (v akciách je cca 1/2)
indexové fondy 16,4%
Zmiešané fondy 1,1%.
V akciách odhadujem cca 24%.
V akciách v severnej amerike je tak 70% všetkých akcií.
Zo všetkých úspor v 2. pilieri je v amerických akciách cca 17% majetku, ktorý je v 2. pilieri.
A teraz váš výpočet, ktorý dokáže že väčšina je v predražených US akciách.
Energetický mix sa meria vyprodukovaným CO2 na výrobu 1kWh.
Tu môžeme sledovať pri výroba alebo spotrebe. Rozdiel tvorí dovoz.
Náš energetický mix tvorí cca 200g CO2/kWh.
Okrem toho čo poznáte, stále používame aj
- uhlie s produkciou 800gCO2/kWh
- Plyn v paroplynových elektrárňach Malženice a Bratislava 500g CO2/kWh
- Dovážame "špinavú" elektrinu z ČR a Poľska.
Pre porovnanie vo FR majú 50g CO2/kWh, NOR majú <30g CO2/kWh,
Mali by sme používať korektné údaje.
To čo minister navrhuje je hlúposť.
Ak sa návrhy ale týkajú 3. piliera, nemali by sme argumentovať dátami z 2. piliera.
Navyše to komentovať protichodnými a nesprávnymi komentármi.
"vecsina dochodkovych uspor slovakov je v nadhodnotenych americkych akciach."
Kedže väčšina nie je v akciách, tak potom nemôže byť v nadhodnotených akciách.
Verím, že taký odborník ako Vy, má nainvestované dosť nato, aby sa nemusel spoliehať na dôchodok od štátu.
Odporúčame