Thomas Schäfer: Šéf Škody sa ‘obul‘ do normy Euro 7. Fabiu zdraží o 6 000 eur!
NO dobre, tak skúsim inak.
Pri vykurovaní bežného rodinného domu (priamo v obývanej oblasti) je potrebných cca 17 000kWh
Ak použijeme relatívne čisté palivo (zemný plyn) vyprodukujeme
17 000 kWh x 200g CO2/kWh = 3,4 tony CO2.
To je o niečo viac a vypustí priemerne jedno auto 15 000km x 130g/km = 1,95 tony.
Nepočul som žiadne vyhlásenia o zákaze plynového vykurovania.
Elektrické vykurovanie nie je investične nákladné, nepotrebuje drahé batérie.
My stále tolerujeme aj vykurovanie uhlím, či drevom. (340 - 400g/kWh) To sú dvojnásobné hodnoty.
1 dom vyprodukuje ročne 6 ton CO2 ako 3 osobné autá. Veľmi zlé budú aj hodnoty NOX či CO.
V prípade uhlia bude úroveň 6-12g CO/kWh celkovo za rok 6g/kWh x 17 000 kWh = 102 kg
EURO6 umožňuje maximálne 1g/km, v skutočnosti sú hodnoty do 0,1g/km => 1 auto vyprodukuje teda 1,5 kg.
Stále nechápem prečo sme sa zamerali LEN na autá.