Ale veď jadro je v SR v podstate postavené. V SR a myslím, že ani v ČR proti jadru nie sú zásadné námietky.
Maďari tiež idú stavať ďalšie 2 bloky.
Ale veď jadro je v SR v podstate postavené. V SR a myslím, že ani v ČR proti jadru nie sú zásadné námietky.
Maďari tiež idú stavať ďalšie 2 bloky.
Zbrane sa kupujú za %.
Za USD by sa kupovali vtedy ak by chceli USA kúpiť ruské zbrane alebo naopak.
Smer síce nie, ale jeden smerák Dr.h.c., Ing. Peter Čičmanec , PhD.
Odkiaľ beriete informáciu, že Jadrové elektrárne nechceme. Sme po FR 2. krajina s najväčším podielom výroby elektriny z jadra. Ak spustíme EMO 3 aj 4. neviem či tých Francúzov nepredbehneme.
"Východ slov elektrárne" to je čo za spoločnosť?
Prosím definovať "najvýhodnejší zdroj"?
Podľa čoho?
Tie výdavky počítate ako %HDP ale prevediete RUB na USD.
V prípade prepočtu je ruský vojenský rozpočet = len cca 8% amerického rozpočtu.
V prípade porovnania cez %HDP týchto krajín, vynakladá Rusko na armádu 4,3% HDP, USA 3,4% HDP
Minimálny dôchodok bol nelogicky zvýšený p. Dankom. Bol absolútne nezásluhový.
Teraz bude 10 rokov trvať aby sa vrátil do normálu.
Ak zoberieme rok 2020 na min dôchodok stačí odvádzať zo sumy 280€ mesačne (napr. čiastočný úväzok)
Odvedené sumy na dôchodok 30 rokov x 12 mesiacov x 18% x 280€ = 18 144
Poberaný dôchodok po priemernú dobu 17 rokov = 17 x 12 x 334 = 68 136
Danko nepožadoval ani taký malý odvod.
Ak niekto odvádza z priemernej mzdy (rovnaká mzda počas života)
Odvedené sumy na dôchodok 40 rokov x 12 mesiacov x 18% x 1100€ = 95 040
Poberaný dôchodok po priemernú dobu 17 rokov = 17 x 12 x 567 = 115 668
Tie výpočty síce nezahŕňajú rast mzdy a valorizáciu dôchodku, ale napriek tomu vidieť,
že v prvom prípade pri minimálnych odvodoch dostane ako dôchodca v priemere 3,5x viac ako odviedol.
Priemerná mzda v Slovinsku je okolo 2000€. 500€ je 25% priemernej mzdy
Priemerná mzda v Rakúsku je okolo 2100€ x 14. 700€ x 14 je 33% priemernej mzdy
Slovensko má priemernú mzdu 1124 (1Q/2021).
Slovinským 25% z toho zodpovedá 281€.
Rakúskym 33% zodpovedá 371€.
Minimálny dôchodok je sociálna dávka. Nevidím dôvod na zvyšovanie sociálnych dávok.
Ak by šli jednej skupine, silne by tu pol Slovenska protestovalo.
Prečo niekto odpracoval len 30 rokov?
Asi ste v Portugalsku a ja si to musím dať do jazyka, ktorému rozumiem.
Ak sú ale tie čiary na zobrazení Vašej mapy hranice Gigafactory, tak potom je plocha
cca okolo 35 ha. Tak ako píšete a to je podľa mňa na automobilku veľmi málo.
Ak by aj mala GF 60 ha tak je to len cca 1/3 plochy automobiliek s SR.
KIA Žilina 200 ha
JLR v NR cca 2 km2 = 200ha
Stellantis TT 2 km2 =200 ha
VW BA 1,9 km2 = 190 ha
Iné závody
VW Wolfsburg 5,9 km2 = 590ha
ŠKODA MB 240 ha
Hyundai Nošovice 200ha
Stellantis Mulhouse 320ha
Tie závody majú v rozlohe aj nejaké rezervy ale 60ha je dobre stlačený závod.
Čo tak porovnať odvody v SR, Slovinsku, Rakúsku a odporúčam aj na Ukrajine.
Celkom by ma zaujímalo, akú zmenu očakávate po predčasných voľbách.
Čo majú dôchodky s bankovým odvodom mi nie je celkom jasné.
Očkovaciu lotériu považujem za vyhodené peniaze, ale 27 mil. € sú v porovnaní s dôchodkami veľmi malé peniaze.
Je zaujímavé napísať 2 roky po výraznom raste min. dôchodkov, že sú nízke.
Človek, ktorý celý život pracoval má odrobených cca 45 rokov (16+45= 61)
Minimálny dôchodok za 45 rokov je 410€, to zodpovedá 80% priemeru.
Aký by ste si predstavovali min. dôchodok?
Situácia dôchodcov nie je ružová, ale ten článok minimálne zavádza,
keď tvrdí, že minimálny dôchodok je 334€.
Túto sumu dostane dôchodca po odpracovaní 30 rokov. Ale to je veľmi málo rokov.
To je tá GIGAFACTORY taká malá?
1, na celom pozemku bol les
2, Vyrúbali 1.932.700 m2
To je len 193 ha, ktorákoľvek automobilka v SR má viac.
Podľa zverejnených informácií má Tesla GF cca 3 km2 = 300ha
Nože nám prezraďte typ reaktora ktorý bol požitý vo V1 a V2 v EBO?
Koľko takých reaktorov (WWER 440/V230) na svete ešte beží a kde?
Elektronika je jedna vec a reaktor druhá.
Menujte reaktory, ktoré mali horšiu bezpečnosť?
Skús nám to vyargumentovať, najlepšie číslami, aký to bol obchod storočia?
Čo by to štát stálo a aké výnosy z toho by štát mal.
Kedy by sa kúpna cena vrátila.
U ktorého dodávateľa to máš problém zistiť?
Napr. ZSE https://www.zse.sk/documents/14072772/Cennik…
Alebo pozri tu: http://www.menej.sk/elektrina/
Za účty v bankách platím (0€, 0€, 0 CZK, 0 GBP, 0 CHF) 5 účtov v 4 krajinách, aktuálne 9 kariet.
Ako to súvisí s dodávkou elektriny? Snáď nemáte na mysli "Mesačnú platba za jedno odberné miesto"?
Tá je 0,90€/mesiac pre domácnosti s bežným odberom.
Sulík daroval elektrárne Nemcom?
To je zpráva rádia Jerevan?
Nemci nikdy Slovenské elektrárne nevlastnili.
Aké poplatky máte na mysli?
Na podporu baní alebo soláru?
Export do západnej Európy?
Komu? Nemci a FR majú nadbytok. My dovážame z ČR a z PL a vyvážame do Maďarska. Cenu ale určuje európsky trh. Aj tých viac ako 90% doma vyrobených sa riadi európskymi trhovými cenami
Odporúčame