Neoficiálnu motiváciu beriem, len neviem čo sa proti nej dá robiť.
Neoficiálnu motiváciu beriem, len neviem čo sa proti nej dá robiť.
Prečo by Vám lekárnik ponúkal generikum? V koho záujme by to bolo?
Poisťovni je to jedno. Prepláca rovnakú sumu za generikum i originál.
Lekáreň má záujem na vyššej tržbe, v tom prípade je pre ňu lepší originál.
Jediný, kto o môže mať záujem o generikum je pacient, ale vy veríte len originálu.
Tomu originálu, ktorý bol vyvinutý pred 20 rokmi.
Tak toto je skoro legenda a ľudia jej veria.
Úloha generík je znižovať cenu originálov.
Tú v SR výborne plnia. Na veľa originálnych liekov je vďaka generikám minimálny doplatok.
Ak vie lekárnik o liekoch ktoré beriete, je to pre neho dostatočná informácia o Vašom zdravotnom stave.
Lekárov nikto nejde rušiť. Majú veľmi dôležitú úlohu pri stanovení diagnózy aj liečby.
Sám ste priznal, že lekár použil metódu pokus - omyl.
Rovnako ju môžete použiť Vy. Ak budete vedieť, že tento liek Vám nerobí dobre, nezoberiete si ho.
Robíte to bežne napr. s jedlom.
Nakoniec ste to politicky zaklincoval. K politike sa nevyjadrujem, ale je vidieť kam ste mieril.
Myslím, že sa rozčuľujete neprávom.
Nie som lekár, ale zodpovedne Vám poviem, že máloktorý lekár vie, čo okrem účinnej látky v danom lieku je.
Na lekárskej fakulte sa neučia lieky, ale účinné látky. Naozaj nie je v silách lekára zvládať všetky pomocné látky.
Pomocné látky ako plnivá, farbivá, spojivá, látky podporujúce rozpad tablety ....tam samozrejme sú,
ale pre liečbu nie sú podstatné. Môžete byť na niektorú z nich alergický, aj keď výrobcovia sa veľmi snažia aby to boli látky bez ďalších účinkov.
Skúste napísať tie lieky a pozrieme sa na rozdiel v obsahu.
Ako to že Vám ich lekár predpísal, mal predsa vedieť, že Vám budú škodiť.
Úprimne, nemohol to vedieť. Až na základe liekovej anamnézy k tomu šiel.
Na stanovenie choroby nestačia príznaky, používame diagnostiku (slovnú, aj laboratórnu a fyzikálnu)
Máme k dispozícii rtg, ekg, nmr, usg ct, citológiu, histológiu, bakterológiu, serológiu, chemické a biochemické vyšetrovacie metódy.
Už to takmer všetci oblietajú.
Zdá sa, že Maďari zorganizovali záchranný let rýchlejšie ako naši.
Práve maďarský Boeing C-17 opúšťa vzdušný priestor Afganistanu.
Prelieta len ruský Utair.
Ďakujem za priblíženie k realite, (parametre nabíjačky).
Viac by ma zaujímali parametre batérie, ale vydržíme do septembra.
Hlavne bude zaujímavá cena, tá to môže celé pokaziť.
Batéria vyzerá výborne, aj keby jej nabitie 0-80% trvalo 20 minút.
Novinári sa však asi potrebujú priblížiť k času tankovania.
Napr. ako jedna Slovenská pošta. Koľko trvalo kým zaviedli platbu kartou?
Potom tu máme ŽS SK - výborná doprava.
Keby neboli vlaky z EU fondov, tak nás dodnes vozia v 50 ročných vagónoch.
Poznáte 1 dobre fungujúci štátny podnik?
Ak sa Vám banky nepáčia, nepoužívajte ich služby.
Za bankové služby platím absolútne minimum a to mám 6 účtov a 9 kariet
v bankách v 4 štátoch.
Ak potrebujete v nejakom meste stráviť 2-3 roky, hneď si tam kúpite byt?
Zariadite ho a o 2 roky ho predáte? Nezabudnete zaplatiť dane.
Aj študenti by mali bývať vo vlastnom?
Vy ste typický socialista. To nie je žiadna nadávka a ani urážka.
Takto rozmýšľali ľudia za socializmu. Asi ste už nezmenili zmýšľanie.
Odkiaľ ste prišli na to, že neplnoleté osoby nepodliehajú daňovej povinnosti?
Neplnoleté osoby sa nemôžu zúčastniť v lotérii.
Neviem odkiaľ je číslo 2 313 995. Mne známe sú čísla
1. dávka 2 279 527
2. dávka 2 163 662
To ale nie je dôležité.
Údaj nad 12 rokov nemám, ale v prípade 15 ročných a starších je zaočkovaných
1. dávka 49,2%
2. dávka 46,85%
V týchto číslach sa významne nelíšime.
Ľudia sú skôr zmetení a rozdelení.
Zaočkovanosť určite pomôže, takže verím, že ďalšia vlna bude podstatne slabšia.
Ale aj 1000 mŕtvych je pre mňa dosť.
Dôležité by bolo doočkovať starších, pretože tam sú následky najhoršie.
Stále máme nezaočkovaných cca 90 000 ľudí s vekom 80+, 134 000 vo veku 70-80 a 259 000 vo veku 60-70.
80% úmrtí bolo vo veku nad 65 rokov, len 2,9% do 45 rokov
Tá nabíjačka, alebo baterka je perpetum mobile?
481kW x 4/60 = 32 kWh Uložilo sa ale 35 kWh.
Možno nie celkom presný opis.
Vyzerá to tak, že to boli posledné 4 minúty pred dosiahnutím 80%
Údaj 481kW tam bol po dosiahnutí 80% - pred tým to mohlo byť viac.
Problém je v tom, že nabíjačka mala max. výkon 500kW
500 x 4/60 = 33,3 kWh
Nehovoriac o tom, že proces musí mať značné straty.
Neviem akú má batériu, ak nabitie na 80% má trvať 8 minút s nabíjačkou 500kW
500 x 8/60 = cca 66 kWh = 80%
100% = 82 kWh a na to dokáže prejsť 1 000km?
Možno je tá batéria výborná, ale takto je to iba klamstvo.
Zostáva otázka, či malé alebo veľké klamstvo.
Na 1000km treba aspoň 150kWh (lepšie 200 kWh)
Ich dobitie aj pri úplne ideálnych podmienkach na 500kW nabíjačke bude trvať 18 minút.
Preto jeho baterky vydržia podstatne menej.
Takže by ste zakázali banky?
Aj banky požičiavajú peniaze ľuďom a firmám, ktorí ich potrebujú.
Ak by ich mali dosť, asi by si nepožičiavali.
Zakážeme hotely - to je predsa drahý prenájom na 1 noc.
Prečo nedokážete pochopiť, že podnájom môže byť aj výhodný.
Už viem odkiaľ ten "optimizmus" pramení.
Údaj je z hrubej výroby.
1, Každá elektráreň má aj vlastnú spotrebu.
Napr. EMO3 spotrebováva cca 35 MW(7% výkonu).
Emisie z takto vyrobenej elektriny idú do ovzdušia.
Elektrina však nie je dodaná zákazníkom, ak za zákazníka nepovažujete samotnú elektráreň.
2, Dôležitejšie sú CO2 zo spotreby. Ak by som ako krajina elektrinu nevyrábal, boli by moje emisie z výroby 0g/kWh. V takom prípade by som ale elektrinu dovážal a emisie by vznikli niekde inde.
SR aktuálne nie je sebestačná a musí elektrinu dovážať. Najčastejšie z Poľska a ČR.
Tam sa ale vyrába elektrina dosť s veľkou produkciou CO2 a to náš údaj g/kWh zo spotrebovanej elektriny značne zhoršuje.
Výrazne tomu pomôže spustenie EMO3 - poklesnú dovozy a zároveň bude možné odstaviť našu z pohľadu CO2 najhoršiu elektráreň Nováky. Na vyrovnávanie tu stále máme paroplynovú elektráreň Malženice, kde CO2 nie je nízke.
Podmienky sú rovnaké pre všetkých občanov SR.
V žiadnom zákone sa nepíše nič o ľuďoch z osady a už vôbec nie o parazitoch.
Na chémiu si naozaj netrúfam a na výrobu ocele už vôbec.
Čo také by sa stalo, ak by USS nebola huta ale oceliareň?
Presunul by sa zdroj CO2 niekam inam a nič by to z pohľadu produkcie CO2 nevyriešilo?
Obávam sa, že ani 7-8kWp panelov by za 10 hodín nedobilo 70kWh.
Pozrel som slnečný deň a systém s výkonom 3kWp vyrobil za 6:00 do 20:00 25kWh
6 kW by teda reálne dobilo batériu, z 10->80%.
Chemik nie som. Nejaká konkrétna pripomienka by nebola.
Otázka je len kedy bolo tých 90 -100k za napr. 70 m2 = cca 1400€/m2?
200 000 jej aj dnes viac ako mediánová cena. Zo 135 ponúk až 90 byt dosiahol 200 000€
Za 90 - 100k ste byt v Petržalke v roku 2010 ťažko kúpili. Ale možno máš takú skúsenosť.
Odporúčame