Deutsche Bank sa ostro obula do elektromobilov. Financujú ich chudobní pre bohatých
Trocha zavádzate v tvrdení "Zavreli a zatvaraju jadrove elektrarne a otvarali namiesto toho uholne elektrarne".
Uhoľné elektrárne sa v Nemecku zatvárajú tiež. Otvorila sa 1 novovybudovaná.
Pred 5 rokmi (2016) sa v Nemecku vyrobilo z uhlia cca 42% elektriny, dnes je to 24%
V prípade JE v roku 2016 vyrábali 14.6% a dnes je to 13,1%.
Je pravda, že v tomto a budúcom roku, chcú zavrieť zostávajúce JE.
3/4 Nemcov podporuje vyradenie JE.
Nemci prechádzajú drahou cestou na obnoviteľné zdroje.
To, že sa rozhodli ukončiť produkciu z jadra, bolo politické rozhodnutie.
Podiel jadra je celosvetovo malý cca 10%
Extrémom je FR s podielom cca 70%. na 2. mieste je SR s podielom cca 52%,
nasledujú Ukrajina, Maďarsko, Bulharsko, Belgicko, Slovinsko, ČR,
U nás podiel výrazne stúpne, po spustení oboch blokov EMO3,4 na tom budeme podobne ako FR.
Aj okrem Nemecka je v trende skôr vyraďovanie. (CH,B, otázne je JPN)
Neviem odkiaľ je údaj za SR CO2/kWh, ale je značne optimistický.