Nie som svedok IM, ale ak odstúpi prestanú umierať ľudia?
Na základe čoho prestanú umierať?
Za odstúpenie som, ale našiel by som veľa iných dôvodov.
Nie som svedok IM, ale ak odstúpi prestanú umierať ľudia?
Na základe čoho prestanú umierať?
Za odstúpenie som, ale našiel by som veľa iných dôvodov.
Máme v SR cca 20 000 lekárov, na pridanie 500€ k platu potrebujeme cca 160 mil. ročne.
To sú len 3% rozpočtu zdravotníctva. Netvrdím, že to udrží všetkých, ale verím, že by to výrazne pomohlo.
Potom je tu tvrdenie: "Vieme, že hlavným motívom uvažovania o odchode do zahraničia nie je plat, ale nevyhovujúce pracovné prostredie a zlé pracovné vzťahy," upozornil dekan LF UPJŠ v Košiciach.
Skúšky sú dosť nezmyselné, je ich treba nastaviť reálne.
Vtedy je človek ochotný prijať čokoľvek. To ale neznamená, že mu to pomáha.
Riešenie je
- motivovať lekárov zostať v SR, to nejde zákazmi.
- vytvoriť podmienky pre vstup lekárov z iných krajín.
O životy išlo vždy, len to tak nebolo vidieť.
Teraz o tých životoch vieš.
Aj keď tento problém vyzerá zle a pravdepodobne zomrie > 10 000 ľudí.
Ale živor pôjde ďalej a v budúcich rokoch zomrie menej ľudí.
Skúsim trocha matematiky.
80% 750 €
20% X €
Priemer je 1133€
Tých 20% zarába cez 2 500€
Ale to tvoje zadanie je hlúposť?
Problémom sú rôzne zdroje. Tie vyššie údaje sú zo stránky platy.sk
Ten "prieskum" nie je reprezentatívny (kto nahlási, ten tam je) a
pochybujem aj o pravdivosti (každý môže nahlásiť čo chce)
Ten druhý údaj je podstatne lepší, aj keď stále nedokáže zohľadniť príjmy ktoré nejdú cez výplatnú pásku.
Riešenie je motivovať lekárov tu zostať.
Určite by sa mohla otvoriť cesta aj pre zahraničných (ukrajinských) lekárov.
Nie je treba vidieť VŠ ako nejaké obrovské náklady.
Je to cca 50 000€, ale celkové náklady do 18 rokov budú o dosť vyššie.
Je teda zlé stratiť každého mladého človeka, nielen VŚ a lekára.
Všetky takéto riešenia narážajú na problém bezplatného štúdia na verejných školách v EÚ.
Ak to bude u nás s podmienkami a napr. v ČR bez podmienok,
tak nám veľká časť schopných utečie tam a nie je to len v ČR.
Napriek tomu, že som technik tak uvedené rozdelenie odborov je diskriminačné.
Obávam sa, že plátcovia by ti ušli do zahraničia a nemal by si z čoho platiť chudobných.
1, Ťahať do toho Fica je nezmysel. Aj keď sa v tejto veci angažoval.
2, Tvrdenie "A študujú aj za peniaze rodičov, ktorých detí neštudovali" začína strácať na pravde.
Dnes na rozdiel od minulosti študuje podstatne väčšie percento detí.
Som presvedčený, že kto na to trochu má (dokonca aj tí čo na to nemajú) dnes vyštudujú.
3, Neviem ktorý "západ" si mal na mysli, ale v Európe je verejné školstvo zdarma.
Zdarma je dokonca aj pre SR deti.
Nenapísal som nič protiruské.
Napísal som že SPUSTIK V a som presvedčený, že žiadna vakcína na svete
pri zaočkovanosti ako v Rusku (3,5%) nemôže dosiahnuť zníženie šírenia či úmrtnosti.
Kde si našiel protiruskú reč? To bola reakcia na @kisa kde tvrdil evidetný nezmysel.
Rovnako by som reagoval, ak by to tvrdil o akejkoľvek vakcíne.
Ešte pre vysvetlenie toho pričítania a odčítania sumy 9,40€.
Minimálny dôchodok sa nezvyšuje, ale zvyšuje sa vypočítaný a v každom roku valorizovaný dôchodok.
Ten bol napr. v roku 2020 350€ a valorizoval sa teda o 9,40 a po valorizácii je to 359,40€
Suma 359,40 je stále nižšia ako min. dôchodok (napr. za 40 rokov= 378,50) tak sa vypláca min. 378,50€
Po Dankovom zvýšení min dôchodkov bolo prijaté protiopatrenie a min. dôchodky sa nezvyšujú až do zmeny zákona. Min. dôchodok je aktuálne určený prílohou č. 4a zákona č. 461/2003 Z. z. a závisí len od počtu odpracovaných rokov. Nezávisí od priemernej mzdy a ani výšky živ. minima.
Zvyšuje sa však riadny vypočítaný dôchodok.
Ak prerastie umu minimálneho dôchodku, bude vyplácaný ten riadny dôchodok.
To všetko čo si napísal je výsledkom vakcinácie SPUTNIKOM V?
Neviem čím všetkým sa v Rusku očkuje, ale 1. dávku dostalo 3,5% a obe 1% obyvateľov.
Ak vyočkujeme tých 200 000 dávok dosiahneme podobnú zaočkovanosť. (3,5%).
Ak pri takejto zaočkovanosti dokáže SPUTNIK V to čo si opísal ( nezomieraju ani nemarodia, pocet vyliecenych ustavicne prevysuje novo nakazenych, pocet ktorych tak isto neustale klesa) tak je to zázračná vakcína.
Ruským číslam skôr neverím, ale aj keby boli pravdivé, tak to v žiadnom prípade nebude vďaka SPUTNIKU V.
Myto na diaľniciach existuje pre vozidlá nad 3.5 tony a tu sa zohľadňuje
- emisie
- počet náprav
- hmotnosť
Pre vozidlá do 3,5 tony je cena známky rovnaká, bez ohľadu na výkon motora.
Takže opäť ostnatý drôt? Alebo nejaké iné riešenie?
"Zadarmo" vyštudujeme všetci, nielen lekári. Nie je to zadarmo, je to za dane rodičov.
Nepopieram, že taký zamestnávatelia sú.
Neviem však čo si mám predstaviť pod pojmom "veľká časť"?
To je 60%, 30%, 10% zamestnancov má takéto podmienky?
Tvoj zamestnávateľ je asi blázon.
Namiesto toho aby zamestnával ženy a platil im o 15% menej, tak zamestnáva mužov a platí im o 15% viac.
Má to logiku? Nemá.
Prečo ženy nezaložia programátorské a trebárs aj inak zamerané firmy v ktorých budú pracovať len ženy.
Tam by sa všetky mužsko-ženské problémy neexistovali.
Zaujímavý pohľad na ekológiu.
Chápem, že záujmom ZAP je vyrábať a šrotovať, to však vôbec nie je ekologické.
Ak by to mala byť daň za budúce emisie, tak tá sa dá merať jedine spotrebovaným palivom.
Ak si niekto kúpi 10 ročné vozidlo tak na ňom nebude jazdiť 20 rokov ale len 10.
Veľmi pravdepodobne na ňom bude jazdiť menej km ročne.
Ak by to mala byť daň s nákupu "luxusného" tovaru, tak tá sa dá merať jedine cenou vozidla.
Nie som priaznivcom vysokých výkonov ale nevidím dôvod trestať niekoho za to že si kúpil
Seat Leon 2.0 TSi 280 Cupra (206kW)
Odporúčame