Niekto z lekárov je povedal, že behať maratóny je behanie pre zdravie?
Tomu skoro neverím.
Niekto z lekárov je povedal, že behať maratóny je behanie pre zdravie?
Tomu skoro neverím.
Nie je snáď dôležitý počet súdov (budov).
Neviem o tom, že by sa znižoval počet sudcov, okrem tých zatvorených.
Po 10 ročnom preplesku nás už nič neprekvapí.
Alebo v Poľsku.
Napr tu: https://lnk.sk/rhl0
Potom ešte vydierajú v Poľsku.
Kde dostanú lepšie podmienky tam budú vyrábať.
Výrobných kapacít je prebytok.
Ako ste prišli na 2 veci:
1, Benzín sa nevyparuje Ale veď každá kvapalina sa vyparuje
2, Auto, ktoré nejazdí treba nabíjať. To je pravda, ale máte predstavu aký je samovybíjanie?
Máš k tomu nejaké čísla? Zo SR prosím, stačí 20 rokov
Jediné spravodlivé platenie je cez palivo. Výkon auta v TP neprodukuje žiadne emisie.
Pokuty sú prehnané a situáciu s produkciou CO2 nezmenia.
Všetky osobné autá v SR za rok vyprodukujú 5,6 mil. ton CO2
Priemyselná produkcia je > 42 mil. ton CO2 t.j. 7x viac.
Skúste spočítať miesta na JIS a aktuálne diagnózy obojstranný zápal pľúc.
Myslím, že by ste nemali hneď obviňovať ministerku. Situácia je zlá a ventilácia sa neušla rovnako iným pacientom.
Lekárky z nemocnice v Novom Meste nad Váhom museli tento týždeň hľadať pre 55-ročného pacienta miesto na umelej pľúcnej ventilácii 28 hodín. Lôžka s ventiláciami však nemocnice rezervujú pre mladších.
Napr. https://lnk.sk/u467
Presne tak, hodnotí sa lekárska diagnóza, nesleduje sa ako zasiahla pôvodné či nové povolania.
Zohľadňuje to všeobecné sťaženie uplatnenia. Za rovnakú diagnózu sú rovnaké body.
Neviem čo je to trocha. Ale je to rovnako ako pri znížení, 0,5% za každých 30 dní. t.j. cca 6% za rok.
Priemerné dožitie na dôchodku je cca 18 rokov.
Ak poberáš 6% navyše tak 17 rokov x 6% =102% presne ti vyplatia ten rok ktorý si nepoberal.
Aktuálne "špičkové" ceny vyzerajú takto:
Nemocnica Bory.
Počet lôžok: 400
Investícia s vybavením: 240 mil. €
Zamestnanci: vyše 1 200 ľudí, z toho 250 lekárov a 800 sestier
Tu to už vychádza na 600 000 per lôžko.
Neviem čo si predstavuješ pod nemocnicou (počet lôžok)
Napr. https://lnk.sk/cnu1
201 lôžok = 22 mil. bez vybavenia pred 10 rokmi.
To je taká slabšia okresná nemocnica Napr. Komárno má >300 lôžok
V SR máme v nemocniciach cez 30 000 postelí.
Za 100 mil. by sa dalo postaviť budovy pre 1 000 lôžok.
Naším problémom je ale viac vybavenie a personál.
Čo tak zopakovať si matematiku
120 000 000 x 30 = 3 600 000 000 t.j. 3,6 mld. Sk
3 600 000 000 000,-Sk = 3,6 bilióna Sk = 120 mld. €
Každá reforma produkuje odpor. Špeciálne súdy fungujú veľmi pomaly a korupčne.
Niečo by sa s tým malo spraviť
Lietadlo je na košickom letisku.
Odporúčame