Zatiaľ sme doviezli viac západných ako východných vakcín.
Asi sa to nezmení, jedine, že by pomohla Čína.
Zatiaľ sme doviezli viac západných ako východných vakcín.
Asi sa to nezmení, jedine, že by pomohla Čína.
Leteli 2 Spartany a 2 mil. nebudú. Ani ich nikto nesľúbil v marci.
Bude ich viac. Už tam letí aj náš druhý SPARTAN.
Je ich tak veľa, že sa nezmestili.
S čím ste to porovnali? Zdražovalo sa si všade.
Prečo Vám vadí súbeh práce a dôchodku?
Percentá Vám už nevadia, pričom vyplatená čiastka je cca rovnaká?
Takže niekto odvádzal a dožil sa dôchodku, prečo by mal svoj dôchodok darovať niekomu inému?
Možno Vás to prekvapí, ale invalidi dôchodcom nič neuberajú. Práve naopak
....................................príjmy... ..........výdavky
Starobné poistenie....4 141 mil.€..... 6 412 mil.€ chýba .....2 271 mil.€
Invalidné poistenie....1 553 mil.€ ....... 944 mil.€ prebytok.... 609 mil.€
Viete kde končí prebytok 609 mil z invalidného poistenia?
Aj pri plnom invalidnom dôchodku možno pracovať.
Plných invalidných dôchodcov nie je až tak veľa.
Našiel som len starší údaj (2018)
Počet čiastočných invalidných dôchodcov je 139 tisíc,
počet dôchodcov poberajúcich invalidný dôchodok v plnej výške je 97 tisíc.
Aktuálne je ich spolu 233 000.
Netvrdím, že je všetko na 100%, ale neverte rečiam typu, že jemu nič nie je a berie plný ID,
prípadne ona je taká chorá a nedali jej plnú invaliditu. Tieto názory sú veľmi subjektívne.
Bieloruskej štatistike by som neveril. Podľa medzinárodnej zatiaľ zaočkovali 0,22% obyvateľstva.
Budem sledovať ako to do mesiaca, dvoch zvýšia.
Bol príčinou zlý servis, alebo chyba pilotov?
Aj v tvojom odkaze sa píše:
Emirates prevádzkuje vôbec najviac medzinárodných letov.
Ide o jednu z najväčších nehôd tejto spoločnosti.
Lietadlá Boeing 777 sú považované za jedny z najbezpečnejších.
Ak budú mať všetky spoločnosti pri takom počte letov, takúto nehodu ako najväčšiu, tak budeme na tom veľmi dobre.
Pri nehode zahynul jeden hasič. Okrem toho neboli žiadne vážne zranenia.
6% nie je nereálnych, treba však odpočítať infláciu 2% ročne.
Hodnota investície 50€ po 40 rokoch v dnešných cenách by mohla byť 55 000.
V skutočnosti by to bolo 90-100 000€.
1, Sčítanie sa vykonávalo aj pred vstupom do EÚ.
2, Nevidím zásadný rozdiel medzi našim a JPN formulárom.
3, Nepoznám JPN zákony, ale my ti máme zákon č. 223/2019 Z. z.
4, "kde sa dá brať"? Nenašiel som jedinú otázku týkajúcu sa majetku.
Požadovaných je 15 údajov. Reálne o mne vedia overiť 4 údaje.
Rodinný stav, uzavretie manželstva, počet detí, národnosť.
To všetko za predpokladu, že som sa oženil v SR a moje deti sa tu narodili.
Toto je incident akých býva denne asi 5.
Nepovažuje sa za nehodu, prúserom by som to už vôbec nenazval.
Je to 15 ročný stroj po Emirates, kde bol isto dobre servisovaný.
Zamiešať Matoviča do sčítania ktoré sa robí od roku 1910 je asi diagnóza.
V minulosti sa získavalo podstatne viac údajov.
Dnes sa odpovedá na cca 15 otázok, ktoré z nich považujete za zásah do ľudských práv?
Ja sa radšej sčítam elektronicky, ako odovzdávať niečo sčítaciemu komisárovi.
Neviem ako často je treba opravovať cestu. Máme 3330 km ciest 1. triedy.
Ak za rok opravíme 180 km tak na opravu všetkých budeme potrebovať cca 19 rokov.
To je asi normálne tempo. Len neviem čo s cestami 2. a 3. triedy.
Problém je známy, len nesmieš šermovať s cenami (daňami) za el. energiu.
Ak by bola každá kWh zdanená 0,5 €, tak pri spotrebe cca 30 TWh (bez EV) by bol výber 15 mld. €.
A to je podstatne viac ako 1,27 mld. daní z palív.
Ak by sa zdanila len elektrina do EV tak by cca 6 l paliva (daň 3€) zodpovedalo cca 20 kWh
Elektrina by zdražela o 0,15€/kWh ale len tá, ktorá by dobíjala autá.
Načo kupovať 10 ročné veľké lietadlo pre málo cestujúcich.
Nie je dosť čo nakúpili pred 4-5 rokmi?
Som zvedavý koľko na tom nalietali.
Teraz sa Mexičanom za 10 ročný stroj 120 mil. máli?
Veď za tie peniaze sa dá kúpiť nová.
Nie je to tak jednoduché ale pripočítajú mu.
Avšak len vtedy ak ten dôchodok nepoberá.
0,5% totiž nie je za odrobené roky, tie sa zohľadnia pri výpočte dôchodku.
0,5% zodpovedá poberaným mesiacom.
Ak chcete poberať o mesiac skôr, to znamená o 1 mesiac navyše.
Znížime vašich priemerných 200 dôchodkov (16,6 roka) o 0,5%.
Dostanete v tom prípade 201 x 0,995 x výška dôchodku = cca 200 x výška dôchodku
Ak chcete poberať o mesiac neskôr, to znamená o 1 dôchodok menej.
Zvýšime dôchodok o 0,5%.
Dostanete v tom prípade 199 x 1,005 x výška dôchodku = cca 200 x výška dôchodku
Kedy zarobíte či prerobíte závisí od doby poberania dôchodku.
Akých rokov? stalo sa a aj hlásené bolo v auguste 2018.
Ako si prišiel na 3 roky?
Skutky sa mali stať 7. a 13. augusta 2018.
Trestné oznámenie podané v auguste 2018.
Koľkože je v Rusku zaočkovaných obyvateľov, že predávajú svoju vakcínu?
Odporúčame