Je to síce nepravdepodobné, ale dediť bude štát.
Tak verím, že usporiada aj všetko ostatné.
Je to síce nepravdepodobné, ale dediť bude štát.
Tak verím, že usporiada aj všetko ostatné.
Daj príklady 3 nemocníc spolu za cca 60 mil.
Koľko lôžok by bolo v tých nemocniciach?
Kto by v tých nemocniciach pracoval?
90% infikovaných prešlo testom ako negatívny tak tu máme 10% pozitívnych.
To myslíš vážne?
Celkom by ma zaujímalo, keby sa zobral nejaký okres a urobili sa PCR.
Bol niekedy taký lockdown, že nefungovala žiadna medzinárodná doprava?
Dobre vieš, že to nie je pravda. Obvodní sú šialene preťažení.
Chodím tam málo ale aj tak viem povedať, že lekárskej činnosti sa venujú tak 4 hodiny denne.
Zdravotnú starostlivosť v ambulanciách pomere zabezpečovalo na 100 000 obyvateľov 214,88 pracovných miest sestier 211,14 pracovných miest lekárov. Údaje nie sú úplne čerstvé ale nič zásadné sa nezmenilo.
Koľko % lekárov má v nemocnici 4h úväzok?
Tak to mi nedáva žiadnu logiku. Môžem ísť do nemocnice na zákrok, ale nemôžem sa podrobiť zákroku?
Kolega mal podobný problém, že zdravotnícke zariadenie od neho vyžadovalo test.
Jeho obvodná lekárka mu poradila, že keď zdravotnícke zariadenie vyžaduje takýto výkon,
musí ho zabezpečiť. Zrazu test nebol potrebný.
Ako si prišiel na to, že bez testu nemôže ísť na plánovanú injekciu?
Mne vychádza niečo iné:
Vláda SR predĺžila zákaz vychádzania od 2. novembra do 8. novembra, ...
Toto opatrenie sa nevzťahuje na:
...
- cestu do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným a cestu späť;
Alebo máte iné informácie?
Taká alternatíva tu nikdy nebola
Škoda, že to neuviedli v bitoch ako 10 000 0000 000 bitov. Veľké čísla sú predsa zaujímavejšie.
Prenos 10 Gbit/s (čo asi mali na mysli) pokiaľ viem 5G zatiaľ nedokážu.
Uvádza sa bežný rozsah 100 - 400 Mbits, dosiahnuté max. 1,8Gbits,
Vedel by si nám prezradiť ako to súvisí s článkom pod ktorý si to napísal?
Ešte nám daj vedieť ako táto vláda okráda dôchodcov.
Batéria nie je tak jednoduchá ako to vyzerá.
Okrem ceny samotných článkov, je tam niekoľko ďalších komponentov.
Preto sú výsledné ceny batérií niekde inde, ako cena článkov.
Oprava je náročná, videl som len 1 EV, kde boli články (nie moduly) prístupné.
Elektromotory tiež nie sú zadarmo.
Pozerať ceny komponentov nemá zmysel. Nerobím s autami, živím sa IT.
Ak by si chcel nakúpiť tlačiareň z dielov stála by min 5x viac ako stojí nová.
Ja nič neodmietam, ak budú mať EV prijateľnú cenu, tak si ho rád kúpim.
Nemám problém s nabíjaním a ak sa trocha zlepší reálny dojazd bude to OK.
Najväčšou brzdou je cena.
Ty veríš že o 3 roky bude cena OK, ja si myslím že ani za 10 rokov nebude vyrovnaná.
Tým som chcel povedať, že mi nerobíme skríning. Alebo aspoň nie v tomto zmysle.
To je chvályhodné.
Už len dostavať tie Mochovce aby si nebral elektrinu z Novák alebo ČR.
Tak som si to spočítal a detí do 10 rokov je tam 24940.
Aj na Orave sa nám rodí podstatne menej detí ako kedysi.
Osôb nad 65 tam žije 28651.
Podľa ŠÚ tam celkovo žije 216071.
Na testovanie 162 480 testovalo sa 140 945 = 86,7%
Matovič počítal proti plánovanej účasti 155 000.
Deti do 10 rokov sa netestujú. (Bude ich cca 10%)
Aj seniorom bolo odporučené sa netestovať a zostať v izolácii. Bez údajov ťažký odhad.
Takže v SR nie je dopyt po zdravotných sestrách?
Dúfam, že sa tak skoro nedostanem do nemocnice.
Tie údaje sú získane veľmi neprofesionálne.
9 z 10 fakúlt je z BA. Takže rozhodli vyššie mzdy v BA.
Že sa tam dostali 2 fakulty PEVŠ je pre mňa tiež záhadou
.
Na fakulte ekonómie a podnikania majú vo všetkých ročníkoch 181 študentov z toho 72 externých.
Ale po škole zarábajú výborne. Je to naozaj tou školou?
Ako sa zvýšia emisie ak auto zmení majiteľa?
A čo to okno? To už vylepšili alebo stačí 1 letiaci kameň a je po ochrane.
My potrebujeme dať do karantény ľudí s nízkou alebo vysokou úrovňou infekcie?
Ja si myslím, že potrebujeme karantenizovať vysoko infekčných.
Ak niekto vymyslí rovnocenný test za 4,5€, tomu čo stojí 50€ tak PCR testy skončili.
Takže je absolútne jasné, že testy nie sú rovnocenné.
Skríning je niečo iné, je to vyhľadávajú jedincov s chorobami, ktoré ešte nemajú klinické príznaky, aby sme ich čo najskôr začali liečiť.
Príznaky pri COVIDe nie sú jednoznačné, takže v populácii sa vyskytujú jedinci, ktorí sú infekčný a nevedia o tom. Príznaky pripisujú inej skutočnosti. Liečiť ich veľmi pravdepodobne 80-90% vôbec nebudeme.
Kde treba tie dvere zatvoriť? Na hranici štátu, kraja, okresu?
Je tu zákaz vychádzania a všetci turisti sa sem hrnú?
Alebo máme zakázať zásobovanie? To by bola sranda.
Mali by Vás zamestnať - Vy by ste na prvý pohľad určili kto má COVID.
Možno by ste ani nechceli odmenu 20€ za pozitívneho, stačí 5 € za jeden pohľad.
Viete vysvetliť, že v ČR idú rovnaké testy nasadiť do domovov soc. starostlivosti?
Veď by stačilo tam poslať Vás a vy by ste na prvý pohľad určili, kto má ísť do karantény.
Odporúčame