Teraz kúpil tie čo boli po 8€ za 4,50?
Ten test môže byť vhodný, za istých okolností.
Teraz kúpil tie čo boli po 8€ za 4,50?
Ten test môže byť vhodný, za istých okolností.
Netreba to prekrúcať.
1, Výrobca udáva 96,52%, na veľkej skupine taká úspešnosť nebude,
2, V štúdii PCR testy odhalili 115 pozitívnych pacientov, antigénový test z nich dokázal zistiť 111 pozitívnych
3. Antigénový test nedokáže zachytiť najslabšie nakazených, teda potencionálne najmenej rizikových.
4, Igor povedal že: "spokojní budú aj v prípade, ak by antigénové testy odhalili len 30% infikovaných.
5, Reálny odhad je 50%, bude to však 50% infekčnejších. Ak sa test zopakuje výsledok bude vyšší ako 50% zachytených.
Odkiaľ máš informáciu, že
"testy pustili do obehu raz tolko infekcnych osob, ako ich boli schopne zaznamenat."?
Také dlhopisy naozaj nie sú. Úrok pri 30 ročnom dlhopise SR je 2% p.a.
Úroky nie sú nákladom MO, nebudú započítané do výdavkov na obranu.
Súhlasím, že by mali byť započítané, ale len v pomere požičaná suma/všetky výdavky a to je cca 1/10 x priemerný úrok.
Ak teda rozpočítaš aj 2,9 mld/35 = cca 85 . Nie je celkom jasné, že všetko čo je v zmluve nakúpime. Napriek tomu ja píšem o nákladoch nie 85 mil. ale až 100 mil.
Na obranu dávame ročne 1,6 mld. €. Tých 100 mil. je teda 6,25% rozpočtu MO.
Na techniku ide 30% rozpočtu, takých projektov za 3 mld na 35 rokov môže byť 5.
Ak máš len 90% úspešnosť testu, tak karanténou zabezpečíš, že 90% z infikovaných nikoho nenakazí.
10% pravdepodobne nezistíme a oni môžu každý nakaziť 1,5 človeka.
Z 1000 osôb bolo 100 nakazených. Ak by test nebol tak by tých 100 nakazilo ďalších 150.
Ak z tých 100 nakazených pošleme 90 do karantény, zostávajúcich 10 nakazí 15 osôb.
Výsledkom je namiesto 150 len 15 nakazených.
O aké diery ti ide. Netvrdím, že nie sú.
Väčšina SUV nie je do terénu vybavená, a ani sa nepredávajú ako terénne.
Prečo si myslíte, že to je bezohľadnosť?
Z vyššieho posedu, je lepší výhľad pred auto nie do vzdialenosti.
Žiadne SUV mi výhľad nezhoršuje.
Výhoda kolízie? Bicyklisti by mali zakázať autá? Majú pri zrážke obrovskú nevýhodu.
Vážne si myslíte že kolízia Peugeotu 2008, Renaultu Captur, Opla Mokka X, ...dáva výhodu oproti
Mercedesu S, BMW 7, Audi A8?
Už je k tomu nezmyslu aj blog.
Niekto napíše evidentnú hlúposť a zrazu to začne kopec ľudí papagájovať bez toho aby si to overili.
Dávnejšie to predviedol p. Kažimír, keď uveril, že znížili ceny plynu o 90%.
Ak sa pozriem na také číslo, viem bez počítania povedať, že je chybné.
Ak by každý občan mal dať mesačne 1160€ , ročne 13 920€ x 5,4 mil = viac oko 75 mld €
V skutočnosti je to 1,6 mld. € t.j. 47x menej.
Mesačne občan prispieva na armádu 25€.
Medzinárodné porovnanie je veľmi ošemetné.
Počítanie na obyvateľa dáva rôzne výsledky v rôznych krajinách
Napr. Čína dáva 182 USD/obyvateľa, Maďarsko 197.
Zdanlivo ide o podobné výdavky. Ak ich prenásobíte počtom obyvateľov zistíte, že:
Maďarsko si za ročný rozpočet môže kúpiť 17 stíhačov F16, Čína 2200 F16
Potom je tu ešte nákladov na armádu v jednotlivých krajinách.
Plat ruského a amerického vojaka nebude rovnaký, aj keď v boji je to muž proti mužovi.
Vy ste doteraz nenakupovali?
Ja viem, tam si nikto neodkašláva, ale ak dodržuje dištanc.
Iste, niektoré frajerky nepohŕdnu ani 3-ročným.
BMW alebo Mercedes by bolo lepšie, ale keď iné nie je.
Túto štatistiku poznám a myslím, že je v nej dosť chýb.
V minulosti som preveril niektoré čísla a nesedeli vôbec.
Tu je napr. o rok staršia a niektoré rozdiely
..................2017.........2018
Polsko... ....17,2..........13,9
Nemecko... 8,9............9,5
Estónsko...15.1..........16,7
Grécko .....13,5..........15,7
Predpokladám, že metodika sa nemenila, v oboch prípadoch pochádzajú údaje od ACEA
50% ide na platy, 30% na techniku, 20% na prevádzku
1, 2,91 mld. USD je maximálna cena v rámcovej dohode.
Počas kontraktu budeme môcť nakupovať vybavenie do tejto ceny.
Nákup 14 ks F16 stál 1,6 mld. €.
Keď uvedenú čiastku rozpočítaš na 35 rokov vyjde ti ročný náklad na obstaranie 46 mil. Ak aj budeme dokupovať ďalšie vybavenie, servis, školenie pilotov, ...nech je to 100 mil. € ročne.
Len ročná údržba jedného MIG-29 je 2,5 mil. €
2, Vo výdavkoch na armádu tvoria personálne výdavky cca 50%, technika 30%, ....
Napriek jasnej nezrovnalosti v článku, oponuješ číslami, ktoré sú rádove inde.
Spomínaný Touareg sa 3-ročný dá kúpiť do firmy bez DPH za 22-23 000€. Takže je to priemerné auto.
Že nové stojí 60 000€ je úplne iná vec.
Tak to by nemal byť až taký problém.
Len treba premyslieť výkon prípojok. Pre túto Daciu je 230V/16A plne dostačujúce.
Pre e208 alebo ID.3 je dobré použiť výkon 7.2, resp. 11 kW.
Zatiaľ to vyzerá,že 11kW by malo byť maximom pre palubné nabíjačky. To znamená 3x16A.
Stačí garáž, ale tých je nedostatok
To lietadlo dnes prišlo prázdne? Mne sa zdalo, že niečo vykladali?
štátny rozpočet je dosť imaginárne číslo. Napr. ČR má ŠR aj celý okruh sociálneho zabezpečenie.
Treba vychádzať z verejného rozpočtu a tej je v SR okolo 40 mld. €.
Daň zo mzdy je smiešna položka, gro príjmov sú spotrebné dane najmä DPH.
Za to že novinári niečo posrali, nemusíš veriť hneď všetkému:
Na obranu ide ročne cca 1,6 mld. €. Výplatu berie cca 2 500 000 občanov
1 600 000 000 / 2 500 000 = 640€ ročne => Na výplatu by si dostal +50€
Takže celý názov nakúpených F16 bude:
Lockheed Martin F-16V Fighting Falcon Slovak Air Force?
V názve lietadla podľa teba treba uvádzať majiteľa?
Ja si myslím, že ak sa bavíme o lietadle tak to bude F-16V Falcon
V tvojom prípade AN-124 Ruslan.
Pre presnosť išlo o registráciu RA-82044 a lietadlo má slušných 29 rokov.
To bude preto, že Volga - Dneper je spoločnosť, ktorá to lietadlo prevádzkuje.
Išlo o AN-124 Ruslan.
Odporúčame