Nuž pre niektorých to problém je. Vy spomínate, že väčšina ľudí pracuje popri dôchodku.
Nuž pre niektorých to problém je. Vy spomínate, že väčšina ľudí pracuje popri dôchodku.
Čo Vám vadí na pracujúcich popri dôchodku? URČITE ich nie je väčšina.
Starobných dôchodcov je asi 1,1 mil, invalidných 235 000 väčšina s postihnutím do 70%.
Pracuje 265 000 dôchodcov. Z toho je 135 000 čiastočne invalidných
Oni musia pracovať, dôchodok je cca 200€.
Potom pracuje 130 000 starobných dôchodcov.
135 000/ 1,1 mil = 12,3% a to má od väčšiny ďaleko.
Kto by mal ten plat počas MD platiť? A v akej výške?
Skorší odchod do dôchodku môžu uplatniť aj MUŽI, ale vždy len jeden z rodičov.
Túto vládu rozhodne nemilujem, ale týmto zákonom len napráva krivdu voči niektorým ročníkom ktorú dala do zákona vláda minulá.
Pozrite si prílohu 3a súčasne platného zákona 461/2003 a porovnajte ročník 1954 a 1959.
1954 dostane za 2 deti úľavu 2 a 1/2 roka ročník 1959 5 mesiacov.
Nárok sa znižuje, prostriedky sa šetria, ale nemožno vytvárať veľké nerovnoprávnosti.
Bojím sa diskusie s Vami, neviem z čoho ma obviníte. Nechce sa mi platiť pokuta 33€.
Napriek moderným spoločnostiam sa muži starajú o deti MENEJ ako ženy.
Nemám na to žiadny výskum, ale som o tom presvedčený.
Ak odmeníme za to ženy sumou 6 dôchodkov = 2 400€ nepripadá mi to až tak zlé.
To že sa ženy dožívajú vyššieho veku je aspoň čiastočne dané tým, že sa o seba lepšie starajú.
Spomínaná novela rieši len ženy niekoľkých ročníkov (1959-1965) ostatné ženy mali bonifikáciu za dieťa aj v minulosti. U týchto ročníkov to nebolo celkom 6 mesiacov.
V SP nie je dostatok peňazí, chýba tam 1-2 mld. € ročne.
Myslíte, že ušetrenie 60-80 mil. na tom niečo zásadne zmení.
Vaša žena môže a nemusí ísť na dôchodok. Faktom je, že si svoje odpracovala.
Ak bude ďalej pracovať, bude aj ďalej prispievať.
Papaláši existovali vtedy aj dnes. Na to sa treba vykašľať.
Vojenská služba sa do dôchodku riadne počíta.
Ženy nemajú nárok na skorší odchod za dobu MD (2-3), ale v zásade sa požaduje aspoň 10 ročná výchova.
V skutočnosti ide väčšinou o 20 ročnú výchovu.
Ak niekto žil v tej dobe, bral výhody a nevýhody tej doby.
ZVS by som nevidel tak zle, na čo by sme spomínali.
Bežne sa autá nakupujú od dealerov.
Napr. https://www.crz.gov.sk/data/att/4285899_doku…
Medzi dealerom a importérom nevidím veľký rozdiel.
Nepredávam síce autá, ale keď ide o veľký deal,
tak je cena schválená min. importérom, často aj regionálnym zastúpením.
Bežne mi schvaľuje ceny zastúpenie výrobcu vo Viedni, prípadne v Paríži.
Zákon nepozná pojem "importér".
Je pravda, že v tomto prípade neboli oslovení najväčší dodávatelia.
Nestotožňujem sa s výrokmi @TotoTuSomJa na Vašu adresu.
Vaša reakcia je však tiež neprimeraná.
Boli tam len 2 slová, ak teda nepočítate slovo "muž"
-"závistlivý" a istú závisť z Vášho príspevku cítiť
-"hlúpy" nie je korektné, ale diskusie na internete videli oveľa silnejšie slová
Aký trestnoprávny účinok si predstavujete?
Ja to vidím možno na ospravedlnenie.
Ty vieš že nebol predložený zápis do registra partnerov. Ja si myslím, že bol.
Firma totiž figuruje v zozname a veľmi by som sa čudoval ak by predkladali niečo iné.
Zoznam dlžníkov je na webe ale nie je ONLINE. Môžeš to vyskúšať.
Môže obstarávateľ na jeho základe niekoho vylúčiť? Na základe ktorého §.
To obstarávanie smrdí, ale na základe "smradu" nemožno nikoho obviniť.
Napr. zdravotná poisťovňa voči firme vedie dlh od podania hlásenia po zaplatenie poistného.
Vtedy mi nevydá ani potvrdenie, že nič nedlhujem, lebo podľa nich dlhujem.
Cena je jasná a ak nedojte k cenovému tak sa EV presadia len obmedzene.
Mne ide skôr o ten počet zamestnancov.
Elektromotor je jednoduchší ako spaľovací motor.
Ešte tu máme spojku, prevodovku a palivovú sústavu.
V žiadnom prípade mi vymenované komponenty, ktoré EV nemá nepripadajú ako 2/3 auta.
Váš príspevok beriem, i keď ja sa snažím vyhýbať osočovaniu.
Tehotenská dávka sa mi tiež zdá zbytočná.
Čiastočne nesúhlasím s tým, že pre MD ženy prichádzajú o zvýšenie mzdy.
Skúste mi vysvetliť ale čo je podľa Vás osamelá žena?
Život je plný kompromisov. Ženy odchádzali do dôchodku v minulosti skôr o cca 1 rok za 1 dieťa a aj z titulu pohlavia o 3 roky skôr. Iste si pamätáte že pri 2 deťoch bol odchod v 55 rokoch, muži v 60 rokoch.
Postupne došlo k predlžovaniu odchodu do dôchodku pri ženách aj mužoch najprv na 62, neskôr podľa dožitia a to bolo na záver zastropované na 64 rokov s tým, ženám predsa len "odpustíme 6 mesiacov" za každé dieťa.
Tento článok rieši prechodové ročníky, kde sa zásada zníženia neuplatnila korektne.
Tá úprava určite nezasiahne zásadne dôchodkový systém.
Ženám sme pri dvoch deťoch predlžili dôchodkový vek z 55 na 63 rokov t.j. o 8 rokov
Mužom sme predĺžili "len" zo 60 na 64 t.j. o 4 roky.
Ja myslím, že ten 1 rok za 2 deti dôchodkový systém znesie. Počet dôchodcov sa tým zvýši asi o 3%.
Ako ste prišli na to, že na výrobu EV stačí tretina ľudí?
Auto bez baterky nie je auto. Nedá sa to používať, jedine že by to jazdilo na tužkové baterky.
Rozdiel v prípade P208 je cca 10 000€. (23k vs 33k)
Ak je to výroba bez baterky lacnejšia, tak baterka stojí aspoň 15 000€.
Je tam napísané od striekačky po auto (od lacného k drahému).
Pri akej cene sa treba obrátiť na výrobcu a na ktorého?
Ani test nie je drahá položka, len ich je veľa,
1, Keď bude štát najbližšie kupovať čokoľvek (od injekčnej striekačky po auto) tak sa má obrátiť na výrobcu?
Na ktorého?
3, Oni ich kupovali na 4-krát od 3 dodávateľov. Myslím, že podľa toho, kto vedel koľko zohnať.
Keď si to robil, tak nám povedz ako sa to preveruje.
Nečakal som že sa svet otočí o 180°. Istú zmenu tam ja cítim.
Veci si mali dať do poriadku, ide o porušenie zákona.
Zaujímavé by bolo zistiť za akú cenu nakupovali podobné testy v iných štátoch.
Potom by sme vedeli, či si niekto kúpi byt alebo zlaté tehly za zisk.
Deti a ich rodičia majú istý systém zliav.
Dôchodcovia majú tiež istý systém zliav.
Nepoznám krajinu, kde by deti neboli podporované.
Podpora detí výrazne klesla.
Prídavky od roku 1973 boli na 1 dieťa 90 Kčs, na 2 deti 430 Kčs, na 3 deti 880 Kčs.
Priemerná mzda bola 2133. Prídavky na 2 deti tak boli na úrovni 20% mzdy.
Dnes sú prídavky 2x25€ na úrovni 5% priemernej mzdy.
Ak aj pripočítam daňový bonus 22,70, stále sme pod 10% priemernej mzdy.
Navrhujete všetko zrušiť?
Ja mám dospelé deti, momentálne žiadnu podporu nepoberám.
Môj plat je chvalabohu slušný a tak platím vyššiu sumu daní.
Buď sa zmierte s tým, že rodičia detí majú isté výhody,
alebo Vás to bude zožierať do smrti.
Stránka rozvozu ponúka často jedlo z viacerých reštaurácií.
Takže sťažovatelia by sa mali spojiť vytvoriť vlastnú stránku na objednávanie a vlastný rozvoz.
Osobne si myslím, že sa im to neoplatí.
Ale veď ja ani netvrdím že to bude za 1-2 roky.
Dnes je v SR 2 000 EV a 2 000 000 ICE.
Väčšina EV sa predpokladám nabíja doma, takže potreba nabíjačiek je malá.
Ľudia, ktorí bývajú na sídlisku si EV nekupujú.
Už dnes existuje cca 100 nabíjačiek 44-50kW a vyrastajú ďalšie.
Gro nabíjania by ale malo zostať doma.
Odporúčame