Určite všetko nie je v poriadku, ale tých 300 rokov ste prehnal.
Určite všetko nie je v poriadku, ale tých 300 rokov ste prehnal.
Vidíte rozdiel medzi predajom tovaru v predajni a mimo predajne?
Ak kúpim niečo mimo predajne napr. cez internet, tak mám nárok to do 14 dní vrátiť.
Toto nariadenie, síce komplikuje niektoré predaje, ale vo všeobecnosti ho považujem za dobré.
Existujú samozrejme výnimky (napr. rýchlo sa kaziaci tovar) ale sw medzi výnimky určite nepatrí.
A viete ako sa stanovuje príjmová chudoba?
Príjmová chudoba existuje aj v podstatne bohatších štátoch.
V SR je ohrozených menej ako 11%, v bohatom Luxembursku 17%, Španielsku 22%, Taliansku 20%
SR je v EÚ 3. najlepšia (po ČR a FIN)
Americké kreditné karty sú karty vydané US bankami, alebo všeobecne karty VISA a MCC?
Ak všeobecne VISA či MCC aký problém je s nimi?
Nuž neviem ako v USA, ale v EU možno každý tovar nakúpený prostredníctvom internetu do istej doby vrátiť.
Pomaly nepoznám dieťa nad 10 rokov, ktoré nevlastní mobilný telefón. V žiadnom prípade ich nie je 20%.
NB sa dá zohnať za 100-200€, nie je to žiadny zázrak, ale dá sa na na tom písať, mailovať i pozerať videokonferencia. Pre študenta VŠ by to asi nebolo, ale na ZŠ a SŠ plne stačí.
Nemusíš hneď nakupovať u predajcu použitej VT, stačí sa pozrieť po bazároch.
Vždy budú existovať skupiny, ktoré budú tvrdiť, že na niečo nemajú.
Otázka je do akej miery si spôsobili sami.
Pán má doma aj vyvažovačku? Nie každý má doma priestor na uskladnenie pneu.
Cena uskladnenia je cca 12-15€/rok/pneu = 60€/rok Cena diskov 4 x 50€ = 200€
Koľko km ročne najazdíš? Taká 10 ročná guma, tiež nie je ideálna.
Ja som celoročné nejazdil, takže rozdiel neviem posúdiť.
Vodiči ktorí na nich jazdia, až tak zásadný rozdiel nevidia.
Mohol by to riešiť ako F1 (aj keď tá zimné nepozná) avšak Intermediate a Wet by sa mu zišli.
Čo keď začne pršať cestou?
Ja za normálnych okolností prispôsobím jazdu aj počasiu.
Možno by bolo dobré porovnať zimnú pneumatiku s celoročnými na suchom a určite aj mokrom povrchu.
Sneh a ľad sa na ceste v SR vyskytuje možno 5% času.
Parlamentný bufet je kritická infraštruktúra?
Mám pocit, že možno by niekedy prestali hrať divadlo a začali aspoň trochu rozmýšľať,
keby sa k jedlu dostali až po skončení schôdze.
"neskor sa rocny pokles znizuje." až sa nakoniec zastaví?
Zabudol si na vek akumulátora.
Nevidím problém v najazdení 500 000 km (500 x 1000 cyklov) napr. za 3-4 roky.
Ak by sme však chceli urobiť tých 1000 cyklov za 10-15 rokov tak to by asi nešlo.
Uvidíme čo urobia tvoje batérie za 3 roky, sám som zvedavý,
Mať auto ktoré za 7 rokov najazdilo 25 000km, nie je to nezmysel?
Vedel by si mi vypočítať tú ekonomickú výhodnosť?
Kúpim panely + príslušenstvo + asi aj batériu
Moje auto chcem cez deň používať.
Toto všetko nainštalujem na strechu bude ma to niečo stáť.
Koľko to vyrobí elektriny ročne?
Kedy sa mi to vráti? Mne vychádza viac ako 20 rokov.
Vôbec mi to nepripadá "zadarmo"
Záruku za benzín drží predávajúci.
Výmena sa bude dať robiť ak batérie nebudú vážiť 300kg.
Ak by hmotnosť a objem klesli na 1/5 a dostali by sme sa na 60l/60kg tak by to dávalo zmysel.
Vyžadovalo by to ale cca 20-30% batérií navyše.
Aký to máš EV, ktorý si pred 3 rokmi kúpil ako 4 ročný za 10 000€?
V SR sa dá za cenu 10 000€ kúpiť 4- ročný Leaf s batériami 24 kWh.
Môže mať dojazd 150 km, to je pre 90% ľudí málo.
S tým servisom to tiež nebude také ružové.
Jednu vec by som bral, že nemusíš robiť servis ak máš minimálny nájazd. .
Kde predávajú panely zadarmo?
Ja zvyknem jazdiť aj v zime, koľko elektriny vyrobí v januári?
Súhlasím s tebou v tom, že geometrickým radom to nebude, Nárast spotreby bude malý.
To v zásade zodpovedá.
Po 8 rokoch to bude mať stratu cca 18%, skončí záruka.
Po 12 rokoch bude strata kapacity 27%.
Ak má nový EV dojazd 400km, tak 12 ročný bude mať 290 km.
Na aký účel bude použiteľný?
ICE autá majú v SR priemerný vek cca 13 rokov, vyraďujú sa teda takmer 30 ročné.
Životnosť EV možno hodnotiť ako polovičnú. (cca 15 rokov)
Do 15 ročného auta, nikto 10 000€ na novú batériu neinvestuje.
Ktorý výrobca dáva záruku 500 tis. km?
Väčšina výrobcov dáva záruku 160 000 km a 8 rokov.
Zárukou sa rozumie pokles kapacity do 30%.
Problémom by možno ani tak nebolo 500 000km ako tých 8 rokov
Nuž nie je to celkom schodok, lebo SP nespravuje len starobné dôchodky.
V prípade dôchodkov to ale za rok 2019 vyzerá takto:
príjmy - na starobné poistenie....................................4 141,89 mil.€
výdavky - základný fond starobného poistenia...........6 412,41 mil. €
Veľkú časť kryje rezervný fond, ktorý konečne započítali účastníkom 2. Piliera
Príjmy - do rezervného fondu / rezervného fondu solidarity 1 253,54
Výdavky - rezervný fond / rezervný fond solidarity 77,79
Takže rozdiel 1253 -77 = 1176 ide na dôchodky
Stále však chýba 6 412 - 4 141 - 1176= 1095 mil. €
Veľký prebytok je napr. invalidnom poistení. Príjmy cca 1 553 mil.€, výdavky 944 mil.€
Z tohto prebytku sa tiež vyplatia dôchodky účastníkom 1. piliera.
Táto situácia sa každý rok opakuje, rok 2019 bol jedným z dobrých.
Tohto roku SP nemusela byť dotovaná. Takých rokov je ale málo. (2004, 2005, 2019)
V nasledovných rokoch boli dotácie vysoké:
2010...1 517 mil. €
2011...1 402 mil. €
2012...1 408 mil. €
To je v poriadku, aj ja tankujem plnú. Ale ako som si všimol zďaleka nie všetci.
V prípade používania služobných aut som si všimol, že najmenej majú natankované vodiči, ktorí dlhšie jazdy nejazdia.
Kolega, jazdí 3km do práce a 3km z práce. Ak si náhodou potrebujem požičať jeho auto, kontrolka tankovania bežne svieti, Má to dojazd 60 km, ale on to má ešte na 2 týždne.
Ja keď sa dostanem pod 200 km tak tankujem,
ak to teda nemám domov 50 a tam s istotou natankujem
Máš pravdu, to ja som napísal "ja som študoval a bez plagiátorstva som ukončil s výborným prospechom strojarinu na KU v Prahe".
Mám pocit, že to tvrdenie je, ako keď v Rusku vyšla správa, že:
"V Moskve rozdali 1000 moskvičov."
Ukázalo sa, že
to nebolo v Moskve ale Leningrade,
že to neboli autá, ale bicykle,
nakoniec ich nerozdali, ale rozkradli.
U teba neviem, či si študoval MFF ale strojarinu,
Možno to bolo v Prahe, možno nie.
a o výbornom prospechu tiež pochybujem.
Spomenieš si na názov tvojej diplomovej práce?
Normálny človek si pamätá školu a fakultu na ktorej študoval 5 rokov.
Odporúčame