Prepáčte, ale v ktorých rokoch sa dala študovať strojarina na KU?
Neviem o tom, že by KU mala fakultu strojního inženírství.
Prepáčte, ale v ktorých rokoch sa dala študovať strojarina na KU?
Neviem o tom, že by KU mala fakultu strojního inženírství.
Preložiť článok aj s fotkami a dopísať pár viet mi pripadá trochu málo na novinársku prácu.
Nebude to plagiátor, nakoľko citoval svoj zdroj. Vlastnej práce je tam ale veľmi málo.
Čakám kedy vyjde preklad článku o autách ktoré nestrácajú hodnotu(samé Porsche): https://lnk.sk/uvjk
Dokonca ani autá v UK takto nestrácajú hodnotu.
Stačí pozrieť bazár v UK, napr. 308 z roku 2017 by mala mať podľa článku cenu 4 800 GBP.
Najlacnejšiu však majú za cca 8 000 GBP, reálna cena bude 10 000. https://lnk.sk/iiz9
Netvrdím, že developeri nezarábajú, ale 200 či 300% je možno Váš sen.
Ak by to tak bolo, tak by na trhu bolo obrovské množstvo nepredaných bytov.
Pravdou je že nie sú pozemky, stavebné povolenia trvajú dlho, zahusťovaniu zástavby sa ľudia bránia, ...
Ak ste taký schopný, dajte výpoveď vo svojej práci a choďte robiť developera.
Ak predáte len 1 byt za 180 000 ročne a Vaša marža bude len 90 000 som presvedčený,
že to bude Váš najvyšší ročný zárobok.
Ukážte tomu štátu ako to má robiť.
A my ostatní sa na to skladáme a máme ťa za to veľmi radi,
skoro rovnako ako našich spoluobčanov, ktorí vždy takéto byty dostávali.
Hypotéka 650€ ak je na 30 rokov by musela byť vo výške cca 180 000€.
To by musel byť byt v BA. Jeho hodnota by musela byť aspoň 200 000€
Aký je ten jeho byt predpokladám 3-izb v BA?
Aký je ten tvoj byt? Je tiež v BA?
On má už cenu garantovanú, tebe budú náklady rásť.
Po splatení za 30 rokov, budete na dôchodku.
On bude mať majetok, ty budeš mať ...
Daj pár konkrétností o tých bytoch a uvidíme, že to nie je také ružové.
Ten štát má nejakých svojich murárov? Ten štát to rovnako ako developer objedná u stavebnej firmy.
Ten štátny úradník ma malý plat a tak bude tá objednávka vyzerať. Bude to drahšie ako u developera.
To ale socialisti nikdy nepochopia.
To všetko je pekné. Zemný plyn je určite lepšie palivo ako uhlie.
To že sa jedná o neobnoviteľný zdroj je nám obom jasné.
Plynné splodiny z horenia závisia silne na kvalite horenia.
Produkcii CO2 v prípade horenia nezabrániš.
Za produkciu CO2 v prípade aut sa pokutuje, s nevyprodukovaným CO2 sa obchoduje.
V prípade kúrenia nikomu nevadí?
O bezpečnosti plynu sme sa nedávno presvedčili v Prešove.
Silným zástancom EV vadia splodiny na ulici, kde sú relatívne dobré rozptylové podmienky,
ale nevadí im plynový sporák v kuchyni, priamo pod nosom, lebo to necítia.
Náš nos nie je celkom dobrý nástroj na analýzu plynov, napr. CO vôbec nosom nezistíš.
Ako ste prišli na to, že tie 2 mld. patria SR?
Snáď mi nechcete tvrdiť, že napr. na HDP z automobilového priemyslu sa poskladali Slováci?
Odkiaľ ste odpisoval? Neviem nájsť zdroj na HDP SR na úrovni 105 mld. €?
ŠÚ tvrdí 94,17 mld. €
Keď je 460€ podľa Vás 13. dôchodok, tak prečo by všetci mali dostať rovnaký?
Ak má niekto dôchodok 200€, prečo by mal dostať 13. dôchodok 460€?
Je to upravený zvýšený vianočný príspevok. Vždy je to lepšie ako nič.
Myslí sa nájomný s regulovaným nájomným, ktoré bude 3x nižšie ako komerčné.
Takže niektorí to dostanú za 1/3. To je horšie ako za socializmu.
Oveľa radšej by som schválil podporu na nájomné či hypo, ako to že niekto s príjmom 600€ bude mať byt za 1/3 toho čo ten s príjmom za 800€.
Myslím, že už všetci čo mohli už pochopili ako Vám uškodili. Skôr by som povedal nepomohli.
Socialistický zákon 100/1988 tiež počítal len z 5 najlepších rokov z posledných 10 rokov.
Bol by Vám vyšiel lepšie dôchodok podľa 100/1988?
Priznávam došlo k chybe, obávam sa, že už ju nikto nenapraví. (je Vás málo).
Doba po roku 1989 bola taká, že niekto na nej veľa zarobil, niekto zvládal prechod ťažko.
Mnohí diskutéri, hlavne tu na Pravde, to nezvládli do dnes.
100€ poteší, ale nespraví život šťastným. Množstvom príspevkov si len obnovujete staré rany.
Skúste sa zamerať na niečo pozitívne.
Neviem, čo mám rozumieť pod pojmom efektívne?
Vieme ním kúriť tam kde potrebujeme, nemusíme ohrievať vykurovacie médium.
Hlavne tak ako pri EV nechceme produkciu CO2, NOX v obývaných zónach, prečo v obývaných zónach akceptujeme CO2 čo NOX pri kúrení plynom, či uhlím.
Ani obnoviteľné zdroje ako drevná štiepka nie sú ideálne. Je pravda, že sú CO2 neutrálne, kyslík produkovali v lese a CO2 produkujú v zastavanej oblasti.
Ak uvažujem o FVE, tak mi vychádza, cez deň nabiť a večer v noci použiť.
Napr. na nabitie nového EV. V zime asi nebude z čoho vyrobiť tých 30kWh.
Tým by som si nebol tak istý.
V ČR je podmienka 35 rokov, v SR 15 rokov. Mať odrobených 33+13 nie je žiadny problém.
Neverím, že ste schopný pochopiť tak jednoduchú vec. Ale ak mám 300€ zo SR za 20 rokov a 300€ z HU za 20 rokov práce, tak by bolo nelogické aby som dostal celé zvýšenie aj zo SR aj z HU.
Takže namiesto 10€ zo SR dostanem len 5€. (lebo som v SR odpracoval len 1/2 rokov)
Ak budú zvyšovať dôchodok v HU dostanem tiež len 1/2.
Žiadne okrádanie tam nie je.
Múdro napísané to vyzerá takto: Dôchodok, ktorého suma bola určená s prihliadnutím na obdobie poistenia získané v cudzine, sa zvyšuje najmenej o pomernú časť pevnej sumy, ktorá zodpovedá pomernej časti, v akej bol priznaný čiastkový dôchodok podľa zákonov SR.
Ak chce niekto domácu pálenku (ovocný destilát) tak si ju vypáli.
1, na čierno ak doteraz stála kontrola 26 zaplombovaných destilačných aparatúr také peniaze, určite nikto nebude po pivniciach hľadať tie nelegálne, neplombované. Je ich rádovo viac.
2. Stále je tu možnosť vypáliť kvas v legálnej pálenici. Na takýto alkohol je znížená sadzba
Spolu s pálením to stojí cca 5€ za 1l 50% alkoholu.
Porovnávať to s tým čo predáva nejaký výrobca alkoholu je nemožné.
1 l takého alkoholu sa predáva po 50€.
V mojom prípade to práve dosiahol.
Ďakujem za info. Až tak ich nesledujem.
Vašu vetu "Toyota vyvija hybridy a PHEV uz niekolko desatroci" si vysvetlil tak, že PHEV vyrába niekoľko desaťročí. Čo podľa mňa nie je pravda.
Samozrejme môžeš nabíjať každý z tvojich 3 EV aj výkonom 5,5kW, ale asi to nie je to pravé orechové.
Ak za EV nepovažuješ nejaký PHEV s 10kWh batériou.
3 EV dúfam nikdy nebudem mať. Verím, že ma k tomu ani EÚ nedonúti.
S tým 10x ceny elektriny z EC si to dosť prehnal. Prevádzkujem 3 EC (malé do 10kW nepočítam) a na centrále 30kW mám hodinovú spotrebu 8l nafty. 8l = 8,5€ za 30kWh => 0,28€/kWh.
160kW generátor spotrebuje 33l/hod => 0,21€/kWh, 500kW spotrebuje 90l/hod => 0,19€/kWh
Všetko pri plnom zaťažení. Pri nižšom zaťažení to bude o niečo horšie, ale určite nie 10 násobok.
Elektromobilita môže pomôcť vyrovnávať spotrebu. Ak budete súhlasiť so spínaným nabíjaním.
Otázka je či máme toľko prebytku. Rozdiel medzi minimom a maximom je cca 1000MW.
Lenže PVE Čierny Váh má výkon a žiaľ aj príkon cca 735MW. To je rozdiel 1400MW.
Ak by v noci nenačerpala vodu hore, tak tá energia bude v špičke chýbať. Snáď nám ju nedodajú EV?
By som sa aj čudoval, ak by o takú hlúposť bol záujem.
Odporúčame