Ja ju poznám. Inflácia je viac ako 800%.
Na výpočet inflácie nestačí 5 položiek, navyše dosť zle vybraných.
Ja ju poznám. Inflácia je viac ako 800%.
Na výpočet inflácie nestačí 5 položiek, navyše dosť zle vybraných.
Názvy sú politická agenda. To mňa nezaujíma.
Pokojne tomu hovorme 2xnásobný príspevok.
Osobne nevidím dôvod ani na príspevok a ani na 13 dôchodok.
Ak by sa ale valorizovalo 12 riadnych dôchodkov, nebolo by toľko rečí.
10 € mesačne vyzerá horšie ako 120€ raz ročne. Aj keď pre mňa je to to isté.
V čom som DEMAGÓG? Môžeme diskutovať, ale nie sa urážať.
To že máš iný politický názor je v poriadku, ale urážky nie.
Obedy boli kompenzované 2xnásobným daňovým bonusom.
Ak "najslabší" okrádali ostatných to bolo v poriadku?
Politici si radi kupujú najslabších, sú totiž najlacnejší.
Krajniaka naozaj nemusím.
Klamete však Vy, aspoň v tomto prípade.
Navrhovaný vzorec na výpočet vyzerá takto: TD = max {300 – 0,36 * (D – ŽM); 50}
Príklad1: Dôchodok = 500 eur, životné minimum = 214,83 eura
Trinásty dôchodok = 300 – 0,36 x (500 – 214,83) = 300 –102,6612 = 197,34 eura
Príklad2: Dôchodok = 300 eur, životné minimum = 214,83 eura
Trinásty dôchodok = 300 – 0,36 x (300 – 214,83) = 300 –30,6612 = 269,34 eura
Príklad3: Dôchodok = 1000 eur, životné minimum = 214,83 eura
Trinásty dôchodok = 300 – 0,36 x (1000 – 214,83) = 300 –282,6612 = 17,34 eura
Ten sa upraví na min 50€.
Maximálny 13. dôchodok bude v sume 300€, pre tých ktorých riadny dôchodok nedosahuje ŽM=214,83€
Minimálny 13. dôchodok vo výške 50€, dostanú všetci, ktorých riadny dôchodok presahuje 910€
Nie nezmenilo.
Zákon 461/2003 §65 odsek (1)
Poistenec má nárok na starobný dôchodok, ak bol dôchodkovo poistený najmenej 15 rokov a dovŕšil dôchodkový vek.
30 rokov je nárok na minimálny dôchodok.
Tak ako všetkým ostatným.
1, Ak neboli poistený 15 rokov nemajú nárok na žiadny dôchodok
2, Ak boli poistený viac ako 15 rokov, ale menej ako 30 rokov, bude im vypočítaný, nie je však nárok na minimálny dôchodok.
3, Ak boli poistený viac ako 30 rokov, bude im vypočítaný, majú nárok na minimálny dôchodok.
Za 15 rokov minimálny dôchodok nedostaneš.
Na minimálny dôchodok musíš odvádzať 30 rokov.
Každý dôchodca má garantovaný prijem vo výške minimálneho dôchodku ak odpracoval 30 rokov.
Táto dávka je min. 334€ za 30 rokov, za reálnych 40-45 je 378-410€.
Čo má garantované slobodná matka s dieťaťom s príjmom 800€?
Nuž cca 654€ + 24,95€. = 679€ => 339€/osobu
Ako dopadnú 2 rodičia s príjmom 800€ s 2 deťmi
Rovnako, budú mať 339€ na osobu.
Ako dopadne rovnaká rodina s 3-4 deťmi?
Dôchodcovia nie sú najohrozenejšou skupinou.
Prestaňte s týmto nezmyslom. Min. 5 rokov ho usilovne vyvraciam a stále sa vracia.
Tu máte takmer 7 rokov starý článok povolanejšieho.
JE TO HOAX.
Peniaze naakumulované v SP? To nemôžete myslieť vážne.
Naakumulovaný je tam možno dlh.
Málo zarábajúci dostanú dôchodok vcelku dobrý.
Predpokladajme mzdu 520€ (2019) a podobne celý život. Takýto človek bral čistú mzdu 434€.
Ak naozaj celý život pracoval, budú mu započítané aj roky štúdia tak, bude mať započítaných
62-16= 46 rokov, dôchodok v tomto prípade bude okolo 383€ a to je
88% jeho predchádzajúceho čistého príjmu.
Pre porovnanie zamestnanec s s priemernou mzdou dostane len 80% príjmu.
Navyše v tomto prípade sa dôchodky znižovať nebudú.
Nebudú sa len zvyšovať nezaslúžene.
Prečo? Vy súhlasíte z nezaslúženými dôchodkami?
On ich niekto musí zaplatiť.
1m2 za 30€? To je cena skla alebo cena v bazáre?
Čo cena za zbytok systému?
Čakal by som viac od človeka, ktorý sa tvári, že rozumie ekonomike.
Skúste si zistiť infláciu za dané obdobie a zistíte, že tie sumy sa až tak nelíšia.
Toľko tej upratovačke až nedáme. Asi som nevidel čo sa píše do pracovných zmlúv uzatvoril som asi 5 svojich.
Daj nejaké vylepšenie daňovej a odvodovej politiky, možno budeš mať dobrý návrh.
Ako zmeniť zákony, aby firmy nevykazovali nízky zisk?
Nie nepochopil. Výroba auta patrí podstatne k sofistikovanejším ako mletie múky.
Zo ziskom sa pracuje, o tom niet pochýb. Ale Vaše čísla sú úplne mimo.
Zisk celého VW za 1-9/2019 bol 15 mld.€, tržby 187 mld. zisk tvorí cca 8% obratu.
V SR je to za rok 2019 0,45 mld. zisku k 10,4 mld tržieb teda 4,3%.
Istý rozdiel tu je, čím je spôsobený bežný občan nezistí.
Nie je však pravda, že zisk v SR=0 a v Nemecku majú 10 000€/per auto.
Lisovňa v Nemecku - naozaj to vidíte tak jednoducho.
U nás neboli dotácie, nie sú úvery?
Všade je to ľahšie ako u nás?
Byrokracia vadí aj mne, ale netreba to zjednodušovať.
Ak "vyrobíme" = zomelieme 65 kg múky tak to znamená, že by táto múka pokryla 80% našich potrieb. to považujem za dostatočnú sebestačnosť.
Tak mrazme pečivo my, dokáže to niekto robiť? Snáď to nemajú robiť na úrade vlády?
Strategický potenciál krajiny? Ten Putin je úplný amatér, on vyváža surovú ropu.
Na to aby ste tvorili pridanú hodnotu musíte mať výrobcov. Je ich tu málo, ale nedávajte to za vinu vláde. čo by mala robiť preto, aby sa to zmenilo?
Slovensko treba vnímať ako celok. Mlynov bolo kedysi veľa rovnako bolo veľa cukrovarov, konzervární, pivovarov, ..... Dnes je produkcia oveľa viac integrovaná. Zomelieme toľko, koľko spotrebujeme.
Vyrobená múka je 80 kg múky na obyvateľa, spotreba okolo 81kg.
Možno 60% vyvezieme a 60% dovezieme. Na tom nevidím nič zlé.
2, Ako strategicky riadiť priemysel? Čo navrhujete?
Prečo je montážna linka automobilky horšia ako mlyn?
O čo Vám ide? Pôda obilniny produkuje, ak je prebytok, tak ten vyvezieme.
ak by nebol, zostal by doma.
Ak si chcete postaviť mlyn, cestovináreň, pekáreň, ...tak su ju postavte a finalizujte.
Odporúčame