Toto sú najviac zadlžené automobilky. Prekonávajú aj dlhy štátov
Buď rád, že si veľkú časť života prežil v tvojom vysnívanom socializme.
Ja som rád, že som sa mohol uplatniť v tom škaredom kapitalizme.
Vyrobiť dokážeme skoro všetko, ale nie v požadovanej kvalite a cene.
Napr. cestoviny - dokážeme a aj vyrábame (napr. ERCE,Cessi):
Je to primitívna výroba, ktorú by sme zvládli aj doma (tak to robili naši starí rodičia)
V obchodoch však nájdeme okrem slovenských aj české (niekedy naše), talianske, ...
Ak chcem dobré špagety tak talianske, ale ty si kúp slovenské.
O poľnohospodárskych strojoch niečo viem, Môjho otca živili celý život.
Faktom je, že sme aspoň na konci socializmu neboli konkurencie schopný.
Otrokári globálnych bánk? Využívam 4 banky (len jedna je "slovenská").
Poplatky mám prakticky nulové. Aké služby tu ponúkali banky za socializmu?
Vkladné knižky a neskôr sporožíro?
Ak si zástancom domácej výroby, pokojne pestuj
zemiaky, mrkvu, kapustu, hrach, fazuľu, mak...