Ako si prišiel na to, že niekto nezaplatil nič do SP a poberá dôchodok?
To je veľmi nepravdepodobný príklad.
Ako si prišiel na to, že niekto nezaplatil nič do SP a poberá dôchodok?
To je veľmi nepravdepodobný príklad.
Tak vypracuj žalobu na štát. Ak to dokážeš, budú Ti všetci dôchodcovia ďakovať.
Možno by stálo za to, spojiť sa Dr. Harabínom, on je na také veci špecialista.
Vlastne ty si zabezpečený úplne inak.
Žiješ v krásnej cudzine a jediné čo ti tam chýba sú diskusie na Pravde.
Tank na ceste som už dávno nevidel a pokiaľ myslíš na SUV tak si asi nebol v USA.
Potom by si možno pochopil čo je to tank.
Na meranie rýchlosti majú radar, na rozbor výfukových plynov nemajú nič.
Dokonca ani na EK to nedokážu zmerať, merajú len dymyvosť.
Neviem o akých škodlivinách sa bavíme, ale skúsim to zúžiť na CO2.
Produkcia sa pohybuje okolo 150 g/km a pri ročnom nájazde 20 000 km to predstavuje 3 tony CO2/rok
Emisná povolenka na vyprodukovanie jednej tony CO2 stojí 17€, stála max 30€.
"Pokuta" za takéto vozidlo za rok by mala predstavovať max 3 x 30= 90€
V skutočnosti na dani z paliva zaplatil majiteľ cca 800€.
Nevidím dôvod platiť vyššie pokuty za CO2 ako produkuje priemysel.
Napr. Elektráreň Nováky s produkciou CO2 vo výške 1, 7 mil ton ročne by mala platiť pokutu cca 50 mil.€
Ale ona dostane povolenky zdarma. O USS Košice s produkciou až 8 mil. ton radšej nebudem písať.
Podvodník zamestnanec to brať môže?
Ak chceš niekoho označiť za podvodníka, mal by mu to dokázať napr. DÚ.
Ak ťa majú o niečo okradnúť mal by si to vlastniť. 13. dôchodok nikto nedostal.
Existoval prísľub človeka, ktorý to sľúbil stojac "pod šibenicou".
Tam by ktokoľvek sľúbil čokoľvek.
Mne niekto sľúbil 9% do 2. piliera a potom ten sľub zmenili.
Neostáva mi nič iné, len to rešpektovať a voliť.
Myslím, že je to úplne stratený prípad. Ak niekto takto počíta, tak nech do 2. piliera určite nevstupuje.
Dnes sa tvrdí, že máme zlé školstvo, ale byť učiteľom matematiky @Mamamia tak sa hanbím.
Ak nepochopíte, že počítate platenie 45 rokov a použijete dôchodok za 15 rokov je to strata času.
Neviem či to má zmysel, lebo vaše nezmysly tu čítam roky.
1, Na otázku "či sa mi zdá normálne, že moje nedočerpané peniaze" ostanú majetkom DSS:
- V DSS nemôžu ostať nedočerpané peniaze, DSS dôchodok nevypláca.
- Ak peniaze presuniete s DSS na životné poistenie tak to prestali byť Vaše peniaze kúpili ste si za ne doživotný dôchodok. Možno ho bude poisťovňa platiť 7 rokov možno 37 rokov. Ak stým nesúhlasíte nekupujte si doživotný dôchodok.
Takúto "špinavosť" robí SP bežne a nie až po 7 rokoch
23€ je dôchodok za veľmi krátku dobu poistenia a len z časti poistných odvodov. Preto ho je možné porovnať s prvým pilierom len po zohľadnení pomeru zaplateného poistného do 1. a druhého piliera.
ročná valorizácia je žiadna ale 2% podľa Vašej voľby
Vdovský dôchodok je nahradený
a) zostatkom na dôchodkovom účte v prípade smrti pre začatím poberania dôchodku
b) doplatkom dôchodku do 7 rokoch poberania
Výpočet - asi nemá zmysel.
Je to prekvapivé, ale úlohou notára v dedičskom konaní nie je hľadať predmet dedenia a ani zisťovať dedičov.
Neviem koľko dedičov pripadá vo vašom prípade do úvahy, ale ja by som dedičské konanie obnovil.
Ak sa o majetok nestaráte, niekto sa o neho postará.
Máš pravdu, ale DPF v benzínovom aute nenájdeš, tam je to GPF, alebo filter pevných častíc
Napriek miernemu "zlepšovaniu", sú to vyhodené peniaze.
Koľko CO2 ušetrí za celý život jeden EV?
Koľko ušetrí PHEV, už ´tažko spočítať?
Priemysel kupuje povolenku na 1tonu CO2 za cca 17€, bolo cca 35€.
1 tonu vyprodukuje ICE auto prejdením cca 6000 km.
Ak teda auto najazdí 180 000 km vyprodukuje 30 ton CO2.
Tie majú cenu max 1000€. My dáme na takéto auto dotáciu 8000€.
Kde to má logiku?
Peniaze zhodnocujem podľa svojho uváženia. Rozhodne nebudem čakať ešte 10 rokov.
Odvody mi ale nikto nedovolí zhodnocovať podľa svojho uváženia.
Máte na to aspoň nejakú štúdiu? Ja si totiž myslím skoro opak.
160 000 km by nemal byť problém, je to len 300-400 cyklov, dobrá batéria musí dať aspoň 1000, skôr 2000.
V bežných podmienkach SR ale vozidlo nejazdí 70 000 km/rok ale skôr 15 000 km/rok a degradácia vekom bude podstatne horšia ako nájazdom.
Vy sa v živote nespoliehate na žiadne súkromné ustanovizne?
Celkom by ma zaujímalo kde máte poistené auto, byt, život,...
K akému chodíte lekárovi, kde nakupujete a podobne.
Tie informácie sú z teslamagazínu alebo iného objektívneho zdroja?
Ak sa prišlo na 2€/100km?
Ak najazdím ročne 15 000 km (v SR priemer), aké budem mať náklady na prevádzku ICE vs. EV?
Chcem vidieť ako vám vyjde 10-násobok.
Na to ste prišli ako?
Celkom by ma zaujímal váš výpočet.
Odporúčame