Vôbec sa nechcem zastávať osadníkov. Ale myslím, že ich viníme za všetky sociálne problémy.
Sociálne dávky sú pre všetkých rovnaké a určite nie vysoké.
Vôbec sa nechcem zastávať osadníkov. Ale myslím, že ich viníme za všetky sociálne problémy.
Sociálne dávky sú pre všetkých rovnaké a určite nie vysoké.
Nie som proti obmedzeniam, ale to čo navrhuješ je dosť pritiahnuté.
Minister za 2200€? Nemám politické ambície, ale za tie peniaze by ma na to nikto nenahovoril.
Jedine, že by sa objavili odmeny niekde inde. A to asi nikto z nás nechce.
Tie 2% dnes nie sú celé náklady na armádu?
Niekedy tam v rámci ZVS boli ľudia "zadarmo".
Elektrina sa najlepšie hasí predsa vodou a ak by nebola po ruke, stačí aj pena.
To pre mňa nie ťažká otázka (elektro vzdelanie) a v rámci bezpečnosti sa venujem aj haseniu.
Učiť sa máme čo celý život, len problém vidím v uchovaní informácií.
Ak by si hasenie učil v 9. ročníku, tak si myslím, že do maturity by to 75% zabudlo.
Pre každého z nás je "podstatné" niečo iné.
Napr. 1. pomoc teoreticky ovládam, a verím, že by som sa do nej aj pustil.
Vzhľadom na to, že som to dlho nerobil, by som sa iste dopustil aj chýb.
K žiadnemu rozhodnutiu "zavrime atomky a nahradme ich uhlim" nedošlo.
To že sa otvorila nová uhoľná elektráreň nehovorí nič o celkovom trende.
Poklesy sú za obdobie 2011-2019 nasledovné
Uhlie 230 TWh -> 151 TWh (-35%)
Jadro 102 TWh -> 71 TWh (-30%)
Oba zdroje sú nahrádzané vetrom a solárom.
1, Počet adeptov bol ...násobne vyšší, ako počet prijatých
Kto sa tam hlási? Máme cca 11500 miest na Gymnáziách + 1 500 v 8 r. gymnáziách.
2, Na veľkom počte gymnázií nemali žiaci s jednou či dvomi dvojkami žiadne šance?
To ako známkujú učitelia na ZŠ? Nepochopili že známka "dobrý" je 3.
Asi by sme v známkovaní mali urobiť poriadok, v medzinárodných testoch sa to neukazuje.
3, Zaujímavé je, že nešťastné sú matky, nie žiaci.
Ako si predstavujete prípravu v CO?
Myslím, že existuje mnoho dôležitejších znalostí, ktoré našim žiakom chýbajú?
Budúcu povolanie v 14 rokoch? Tam by ste zaradil čo?
Zakážme potom aj výrobu automobilkám, v ich prípade neposkytujú žiadnu službu ľuďom.
Dôvod je čisto ekonomický, dopady na rodiny sú rovnaké, ak nie horšie.
Vlastne zakážme v nedeľu
Vracať sa do socializmu môžete Vy, ja nemám záujem.
Ak by platila Vaša domnienka
"zvysene naklady na pracu v nedelu kompenzovali vyssimi cenami"
tak potom, čo sa Vám podarí zaviesť zákaz nedeľného predaja, tak ceny klesnú?
Otvorme len 3-4 dni v týždni a ceny poklesnú ešte viac.
Niekto sa potuluje po obchodných centrách, niekto po Hobby-marketoch a
niekto ide do múzea, na hrad, do divadla či kina.
V každom prípade ho musí niekto obslúžiť.
Vy chcete rozhodnúť, čo je dôležitejšie,
či návšteva divadla, alebo kachličkovanie kúpeľne.
Tak nám prezraď ako to je.
Uvediem čísla za uzavretý rok 2019 (zjednodušený výpis)
Rok 2019.................................Príjmy...... ....Výdaje
nemocenské poistenie............... 739............760
starobné poistenie...................4 142.........6 412
invalidné poistenie..................1 554............945
úrazové poistenie......................202..............52
garančné poistenie......................55..............24
poistenie v nezamestnanosti.....465............214
rezervný fond.........................1 254.................0
SPOLU ..................................8 410.........8 407
Málinko to nebude, v starobnom poistení chýba 2,3 mld €, 1,3 mld kompenzuje RF.
O tom či sa oplatí, nechajte rozhodnúť majiteľa obchodu. Ak budete mať svoj obchod otvorte len 3 dni v týždni. Nevidím problém v tom, aby mali predavačky 2 dni v týždni voľno.
Netrvám ani na tom aby boli otvorené všetky obchody. Ak sa to nejakému obchodu neoplatí tak zavrie.
Ostatní získajú v takej chvíli vyšší obrat a vyššiu efektívnosť.
Nenamýšľajte si, že v nedeľu robia len predavači.
Čo keď to dieťa bolo choré, on sa oň roky staral.
To dieťa buď zomrelo alebo si nikdy nezarobí ani na seba.
Čo s tým má teraz Matovič? Medzinárodná doprava je povolená, viac vláda nemôže urobiť.
Teraz budú rozhodovať 2 veci
- záujem o medzinárodnú dopravu
- technické možnosti dopravcov
U nás na MsÚ úradné hodiny v sobotu sú. Chodím tam tak 1x za rok.
Do obchodu chodím častejšie.
prečo nie 2 dni? 1 alebo 2 dni sú rovnaká hlúposť.
Ja sa do otvárania kostolov nemiešam. Prosím nemiešajte sa vy do zatvárania čohokoľvek.
V Leningrade "zvádli" aj blokádu. Takže stačí 120g chleba na deň?
Prečo si neotvoríte obchod a nedáte si plat ako na západe? Nemusíte robiť nadčasy ani soboty a nedele.
Po 3 mesiacoch potom napíšte ako Vám to ide.
Potom je to jednoduché.
Presťahujeme sa všetci do osád a budeme zdraví.
Tej špiny treba ale len "trochu". To vieme ako dávkovať?
Je tam niekoľko rád na zvýšenie imunity. Len jedno znie "Nepreháňajte to doma s čistotou".
Argumentácia je to zaujímavá.
Mám tomu rozumieť tak, že najlepšie sú na tom deti z osád.
Tie nepoužívajú ani mydlo a vlastne takmer žiadnu hygienu.
Tým som nechcel napísať, že budem nosiť do konca života masku.
Dovolím si oponovať. I keď na rozdiel od niektorých rozvášnených diskutérov, nie som z princípu proti.
1, Odvody nesmiete miešať. Čo je v tých 2400€? Ak by tam boli len odvody na starobný dôchodok (18%)
musel by hrubý plat Vás štyroch byť 13 300€ a to je dosť nepravdepodobné.
V tých odvodoch je napr. invalidné poistenie, ak sa Vám niečo stane budete dostávať invalidný dôchodok.
2, Z odvodov neživíte oligarchov a neprispôsobivých. Rozpočet sociálnej poisťovne je dosť prehľadný a určite nemá také rezervy ako uvádzate. V prípade dôchodkov je silne dotovaný zo ŠR.
3, každé z tých 4 detí bude mať tiež 4 deti, ktoré ho budú živiť? Tiež dosť nepravdepodobné.
To by sa počet obyvateľov SR každých 25 rokov zdvojnásobil. Tento extrém tiež nie je žiadúci.
4, Priebežný systém je pomerne zložitý a vysvetľuje sa veľmi zjednodušene.
Každý pracujúci platí odvody, je teda poistený.
Na základe tohto poistenia mu je po dosiahnutí veku vyplácaný dôchodok.
Lenže potom opäť klesala.
Momentálne je na úrovni 1,5, ale bola aj 1,2.
Čo je problém, že tu máme jednu celú "slabú" generáciu. Ročníky po 55-58 000 ľudí.
V minulosti ročník dosahoval 80 000 a Husákové deti mali 100 000.
Môže mať ročník s 55 000 (cca 28 000 matiek) 80 000 detí?
Museli by sme mať fertilitu 2,8 a to nehrozí. Skôr to vyzerá medzi 1,5-1,8.
28 000 matkám sa narodí 49 000 detí. Čaká nás ešte slabšia generácia ako súčasná.
Do roku 2050 sa odhaduje, že sa dostaneme pod 5 mil. obyvateľov.
Vidíte to ružovo.
- Zariadenie bytu má vydržať celý život?
- Ošatenie a jedlo - prečo by sa dôchodca nemal obliekať a kvalitne jesť? Na to je nárok len do 60 rokov?
- Vlaky majú zadarmo len krátko a využitie tejto výhody nevedie k úsporám.
- Na MHD majú zľavu, nie zadarmo.
- Možno nehrozí strata zamestnania, ale strata zdravia.
Verte mi, že istoty sú v 70 r. podstatne nižšie ako v 30 r.
Odporúčame