Ako ste prišiel na nezmysel "15 odpracovaných rokov a 45 rozdiel 1,30 eur"?
Nehovoriac o tom, že z uvádzanými číslami Krajňák nemá nič spoločné.
Ako ste prišiel na nezmysel "15 odpracovaných rokov a 45 rozdiel 1,30 eur"?
Nehovoriac o tom, že z uvádzanými číslami Krajňák nemá nič spoločné.
Autobus MHD je dobrá aplikácia EV.
Najazdí denne cca 500km, všetky po meste.
Jazdí každý deň v roku.
Veľmi často zastavuje, stojí, rozbieha sa.
Dobijať možno v garážach i keď by tam muselo byť v tomto pripade veľmi slušné pripojenie.
Rovnako by sa to dalo využiť vo vozidlách TAXI.
Merať batérie v km to je nejaká nová jednotka?
Nevidím dôvod mať batérie s výdržou 1,2 mil. km.
Nie som kamionista a tak mi bohate stačí batéria s výdržou 1000 plných cyklov, čo zodpovedá 400 000 km.
Zvyšuje sa len objemová hustota, hmotnosť zostáva rovnaká.
Len treba povedať ako sa to počíta.
Je to od skončenia povinnej školskej dochádzky (niekedy od 15, niekedy od 16)
Hlavne sa to počíta POMB = 0,3. 10 rokov sa nám počíta ako 3 s priemernou mzdou.
378,50 resp. 410 je minimálny dôchodok podľa "DANKA". To sa podľa mňa bude korigovať.
Reálne by tej upratovačke s približne minimálnou mzdou po 40 rokoch vyšlo 327.
Ak bude poberať vdovský napr, 120€. Tak dostane už len 327 + 120€ = 447€
Dôchodky sa valorizujú o infláciu (niekedy o pevnú sumu), ktorá bola takmer vždy nižšia, ako rast miezd.
2014-2019 sa valorizovalo cca 400 + 36,80 =436,80 valorizácia tvorila 9,2% za 5 rokov
Mzda rástla 859 -> 1092 o 27%.
Časť min. dôchodku je odvodená od priemernej mzdy.
Vďaka tomu by minimálny dôchodok rástol viac, ako bežný dôchodok.
To bolo myslené vetou "nie je možné, aby nejaká časť dôchodku (33% z priemernej mzdy) rástla rýchlejšie, ako inej časti spoločnosti"
Nemyslím, že by sa posunul nárok na min. dôchodok na inú hranicu ako 30 odpracovaných rokov.
Žiadne 2 minimálne dôchodky neexistujú.
Nárok vzniká za 30 rokov vo výške 33% priemerného platu = 334,30
+za každý rok 31.-39. navyše 2% Živ min = 4,204€
+za každý rok od 40.navyše 3% Živ min = 6,306€
31 rokov = 334,30+4,204= 338,50,
....
39 rokov = 334,30+9 x 4,204= 372,20 €
40 rokov = 334,30+9 x 4,204+1 x 6,306= 378,50€
....
Prečo ste sa nesnažili viac aj Vy?
Obviňujete 1 skupinu, že sa nesnažila. Ale ak by ste nemali manžela dopadli by ste rovnako ako oni.
1, Ako pomôže výpredaj skladu bez marže prepúšťaniu.
a) na to čo je na sklade už žiadnych robotníkov nepotrebuješ, môžeš ich prepustiť hneď
b) vypredáš sklad za peniaze z výpredaja vyrobíš rovnaké množstvo aut, ktorými naplníš sklad.
Zachrániš prácu na 2 mesiace bez zisku a potom prepustíš robotníkov.
c) aká je podľa teba marža na aute? Predpokladám, že by si chcel zľavu tak 30%.
2, Pokiaľ viem, infotainment nie je nikým predpísaný. Ten tablet tvorí smiešny podiel na cene auta.
1, Otvor si účet napr. vo FIO, je úplne zadarmo.
Denný vklad 100 ks je zadarmo, inak 3% min 3€,
Alebo našetri 100€ v centovkách a za 3% =3€ ich môžeš vložiť.
2, Môžeš ich vydávať zákazníkom
3, Rozmýšľam nad podnikaním, v ktorom je 10€ v minciach problém,
Daj ceny 5 tovarov aby sa celý nákup dole.
Ja ti napíšem ako budem nakupovať, že cena nebude vyššia ako bez zaokrúhľovania.
4, DDS riešia 3. pilier. Vystúpiť z 2. piliera bolo možné 4x. Ja myslím, že aj 3x je dosť.
5, Ľudia v 2. pilieri sa už zariadia. Existuje dosť spôsobov ako o tie peniaze neprísť.
6, min. dôchodok po 45 rokoch je 410€, roky sa počítajú od 16 do cca 63 a to je 47.
7, Myslím, že min. dôchodok bez odvádzania zatiaľ neexistuje. Neverím, že niekto pred 30-40 rokmi vedel, že príde hlupák ako Danko. V krátkom čase očakávam, že sa táto nespravodlivosť zruší.
Nastolili ste veľa otázok a nie som si istý, či všetkým rozumiem.
1, Viazanie minimálneho dôchodku na priemernú mzdu je určite zlé rozhodnutie. Vytvára veľa nespravodlivosti.
30 rokov je naviazaných na priemernú mzdu a zbytok na minimálnu.
Min. dôchodok po 30 rokoch je 334,30, po 45 rokoch je to 410,00€. Za +50% odrobených rokov + 23% (66,70)
Viem si predstaviť opačný pomer. 15% z pr. mzdy + 2% ŽM za každý ďaľší rok.
167€ za 15 rokov + 4,20 x počet rokov nad 15.
Po 30 rokoch je to 167 + 63 = 230€, po 45 rokoch 167+126= 293
2, Inflačná valorizácia nie je podvodná.
Je to asi najspravodlivejšia metóda, aj keď znižuje pomer dôchodok/akt. plat.
3, Počet poberateľov min. dôchodkov nebude až taký vysoký, navyše sa im bude iba doplácať ich dôchodok.
Napr. za 45 rokov cca min. mzdy POMB=0,5 prináleží dôchodok
Lenže musia vedieť pravopis.
Sudcov je cca 1300, prokurátorov 1000 na dôchodku ich nebude spolu oveľa viac ako 1000.
Lekárov je okolo 20 000, ale nie všetci to dotiahnu na taký dôchodok (1000+)
Ozbrojené zložky (armáda, polícia, SIS, hasiči) majú dôchodky podľa iného zákona.
Už vidím ako si v SR niekto nakupuje 5x 1 rohlík za 0,05.
1, Ak sa platí kartou zaokrúhľovať netreba
2, Ak hotovosťou bude vyhovovať aj normálne zaokrúhlenie celého nákupu.
0,01 -> 0,00 0,02 -> 0,00
0,03 -> 0,05 0,04 -> 0,05
0,05 -> 0,05
0,06 -> 0,05 0,07 -> 0,05
0,08 -> 0,10 0,09 -> 0,10
0,10 -> 0,10
Obaja tomu rozumieme, len autor v článku napísal:
"Zrušenie jedno- a dvojcentových euromincí sa spomína aj v Programovom vyhlásení vlády. "
1, Mince ako platidlo sa nezrušia. Môžete nimi platiť.
Je to platné platidlo a na tom sa nič nemení.
Ak budete platiť napr 1,10€ môžete tých 10 centov poskladať v 1 a 2 centovkách.
2, Podľa § 17a ods. 1 zákona 566/1992 pri peňažných platbách v hotovosti zakázané bez zákonného dôvodu odmietnuť prijatie zákonných platidiel v ich nominálnej hodnote. To sa vzťahuje na eurobankovky a euromince všetkých nominálnych hodnôt.
Fyzické osoby a právnické osoby môžu pri jednej peňažnej platbe v hotovosti odmietnuť prijatie viac ako 50 kusov euromincí.
3, Vy ste do banky niekedy vkladali mince? Myslím ako občan, nie ako podnikateľ, ktorý donesie tržbu.
4, 1 a 2 centových mincí bolo v roku 2009 vydaných 170 mil. odvtedy sa ich počet v obehu zvýšil na 550 mil
50 centových mincí bolo vydaných 59 mil a dnes je to cca 59,7 mil. Ročná razba sa robí na úrovni 25 000 ks.
Priemerný občan má kdesi "odložených 100ks 1/2 centových mincí.
Ako ste prišli na poistné 130€?
Ak ste pracovali za 100€ mesačne, odviedli ste spolu so zamestnávateľom na starobné poistenie
12 x (4+14)= 216€
Za toto dostanete zvýšenie dôchodku vo výške 1,50€ mesačne.
Za celý dôchodok by to mohlo byť 15 x 12 x 1,50 = 270€
Táto čiastka sa bude ešte valorizovať. Ak odhadneme valorizáciu každý rok na 2%
Tak v 15. roku už nedostanete 1,50€ ale 2,10€ celkovo by to mohlo byť 330€.
3€ v 1. prípade sú nezmysel. Autorka dosadila nesprávnu ADH.
Namiesto 13,6361 v 1. prípade dala 13,66361.
Nedošlo jej to ani vtedy, keď jej vyšlo
za prvých 100€ zvýšenie 2,70€ a za druhých 100€ len 0,30€
1, Zrušenie 1,2 centových mincí možné nie je. Aspoň nie tak jednoducho ako sa to prezentuje.
2, Zaokrúhľovanie nákupov platených v hotovosti možné je. A je to aj rozumné.
Rusi sú stále najlepší.
Dosiahli vrchol a stále stúpajú.
2, Nikoho neokrádame. Obe majú rovnaké podmienky.
Moja skúsenosť je, že veľa šikovných pochádza z relatívnej biedy.
Nemám na mysli chatrče, skôr viacdetné rodiny.
Práve "bieda" ich prinútila na sebe pracovať.
Páčia sa mi dávky na MD v ČR, je daná suma (tuším teraz 300 000 CZK) a možno ju čerpať rôzne dlhé obdobie.
3, To o Mihálovi sú také všeobecné tvrdenia.
Je pravda, že radil ľuďom ako získať od štátu maximum za dodržania zákonných podmienok. Takú prácu robí advokát každého obvineného i účtovník každého podnikateľa.
Nevidím na tom nič zlé. Máte informáciu, že Mihál vytvoril v zákonoch úmyselne diery, ktoré potom zneužíval. Chcelo by to konkrétny príklad. Nemyslím, že je svätý, ale ja ho hodnotím pozitívne.
Odporúčame