Viete akú kvalifikáciu má ten pán riaditeľ?
Rovnakú ako Matovič, teda žiadnu.
Je to politik a menežér.
Viete akú kvalifikáciu má ten pán riaditeľ?
Rovnakú ako Matovič, teda žiadnu.
Je to politik a menežér.
Počuli ste už slovo koncentrácia. Samo sa dezinfikuje aj pitná voda v studniach.
Nepredpokladám, že deti piesok jedia.
Účinná látka chlórnan sodný sa rozkladá.
Ak boli dávky stanovené správne, nič sa deťom nestane.
Už dnes sú tie korona štatistiky smiešne. O žiadnej zo závažnejších chorôb sa online nedozviem.
Vedeli ste doteraz, čo stojí diagnostika a liečba niektorých diagnóz?
Ako si predstavujete to zverejňovanie? Čo všetko by sa malo zverejňovať?
Ani program Obyčajných ľudí nemohol myslieť, že zverejňovanie testov bude na dennej a dokonca ani mesačnej báze.
Budeš musieť porozmýšlať nad významom slov HOSPITALIZOVANÝ, CHORÝ a VYLIEČENÝ.
Ak nám na chrípku ochorie bežne 10 000 ľudí, neznamená to že ich 10 000 hospitalizujeme.
Vieš dať na to rozumný zdroj?
Boli zastavené život zachraňujúce operácie?
mali sme zvýšenú úmrtnosť?
Urobil si z toho rovnako nafúknutú corona bublinu.
Netvrdím, že si labáky nezarobili, ale tie labáky sú tu už roky a robia vyšetrenia.
Napr. taký MEDIREX robí ročný obrat 65 mil.€
Všetky testy na CORONu boli za max 173 000 x 70 = za 12 mil.
Z nich cca 1/2 urobili štátne labáky a z tej 2. polovice si ľudia polovicu zaplatili.
Súkromníci teda dostali štátnu zákazku za 3 mil.€.
Máme
- súkromných výrobcov liekov, súkromných distribútorov, súkromné lekárne.
- súkromných obvodných lekárov, pediatrov, špecialistov
- súkromné záchranky i prevozy
- súkromné nemocnice,
tak prečo vadia teraz súkromné laboratóriá?
V čom vidíte nenaštartovanú ekonomiku?
VW môže na preťahovačky v EÚ kašlať, VW je súkromná firma.
Oni si nezvolili angličtinu preto lebo EÚ.
Dám iný príklad DEUTSCHE TELEKOM tiež fungujú anglicky.
O Rusku viem svoje, bol som tam vo viacerých dodávateľov automobilového priemyslu.
Všade sme hovorili anglicky.
Čo stále píšete o štátnom jazyku. Ten musí byť:
- v úradnom styku
- geografických názvoch
- školstve
- rozhlase a TV
- oznamy na informovanie verejnosti
- periodickej tlači
- ozbrojených silách
- súdnom konaní
- na predávaných tovaroch a v návodoch na použitie
- pracovných zmluvách
- účtovníctve
- zdravotnej agende
Vzhľadom na Vaše info o tlmočníkoch v TPCA predpokladám, že ste predsa len tlmočníčka.
Inak 2600 príspevkov za 5 mesiacov, to nevyzerá na veľkú vyťaženosť.
Tiež rád prispejem do diskusie, ale na Vás sa nechytám. Dal som ich len 550.
Preverím tu Vašu TOYOTU, mám kolegu, čo tam 3 roky robil.
Neverím, že tam je čo i len 5 tlmočníkov na každej smene.
Zatiaľ som zistil, že TPCA Kolín požaduje na odborných pozíciách
Anglický jazyk úrovně B1 minimálně (každodenní využití komunikace s managementem, zahraničními koordinatory a dodavateli) https://lnk.sk/fIKN
Pokročilou znalost angličtiny (komunikace s dodavateli) https://lnk.sk/fxR8
Domluvíte se dobře anglicky (komunikace s dodavateli a kolegy, z jiných závodů Toyoty)
Hnusný japonský kolonizátori.
To že Japonci nehovoria dobre anglicky, nie je len moja krátka skúsenosť.
To že isté množstvo ľudí študuje, ešte neznamená, že to vie či chce robiť.
Úradných prekladateľov z Japončiny máme 3, tlmočníka žiadneho.
Mgr. Peter Bohov
Mgr. Jana Káčerová
Mgr. Kinga Válent
Neviem kde žijete, ale momentálne sa už skoro nikto ničomu nevyhýba.
Tržby v nedeľu nedosahujú priemer, ale ako sa píše v článku cca 55% priemeru.
To nie je málo a poštová banka nie je ideálna vzorka.
Predpokladám, že ich podstatnú klientelu tvorí vidiecke obyvateľstvo a skôr starší ľudia.
Samozrejme súhlasím, že treba otvoriť.
Pandémia COVID-19 v SR nikdy nebola, ale nemyslím si že švédsky prístup je dobrý.
Vieme o 137 nakazených a reálne ich môže byť 500-1000. Z tohto hľadiska nemožno hovoriť o epidémii.
Podniky nie sú zavreté pre epidémiu, ak teda nepočítame malé služby.
Otázka znie ako by to vyzeralo, ak by sa neprijali žiadne alebo minimálne opatrenia.
To v prípade SWE existujú mnohé pozitívne faktory napr. malá hustota obyvateľstva.
Keď zatvoríme v nedeľu a najslabším dňom sa stane napr. streda zatvoríme aj stredu?
Ak by obchodníkov netrápil prepad tržieb mohli už zavrieť.
Obchodníci sa obávajú že ak zavrú oni a konkurencia nie, tak tie tržby skončia u konkurencie.
Pri dome mám blízko obchod, ktorí nemusí počas sviatkov zo zákona zatvoriť. (pracuje tam len rodina)
Množstvo sviatkov majú otvorené a pochvaľujú si tržbu. Samozrejme napr. 25.12 sú zavretý.
štát poskytne aj všetky úvery?
Ako to dopadne sme už raz vyskúšali, nestačilo?
Mohol by si mi poslať všetky tvoje bezcenné peniaze na účet.
Fico platil tú min. mzdu?
Keď demagógia, tak potom takto:
Smer 2012-2020 8 rokov - 327 -> 580 +77%
SDKU 1998-2006 8 rokov - 100 -> 327 +227%
Dzurinda bol takmer 3x lepší ako Fico
Neobhajujem SDKU, chcem poukázať na nezmysel toho ukazovateľa.
Logika by tu bola. Problém je, že min. mzda na rok 2021 sa určuje z rastu za rok 2019.
Tak si to spočítajme:
Zo 4,1 mld. išlo 3 mld. na splátku starého dlhu.
Išlo to síce v opačnom poradí teda najprv splátka a potom pôžička,
ale myslieť si, že sme mali niekde odložených 3 mld. € je nezmysel.
Dňa 27.04.2020 sme splatili štátne dlhopisy SK4120007204 vo výške 3 mld. €
Dňa 14.05.2020 sme sme si požičali
na 12 rokov (SK4000017166) 2 mld. € za 1,00% p.a.
na 5 rokov (SK4000017158) 2 mld. € za 0,25% p.a.
V roku 2020 (7.7. a 5.10.) budeme musieť ešte splatiť 1,7 mld. štátnych pokladničných poukážok,
tam sa zrejme vydajú nové. Tie existujúce sú za 0%, či sa to podarí aj u nových nie som si istý.
Ročný verejný rozpočet SR je viac ako 41 mld. štátna rozpočet je len časť.
Alebo si myslíte, sociálna poisťovňa bude tohto roku v pluse?
Z pohľadu 41 mld. výdavkov už 1 mld. zadĺženia, 4 mld EU fondov a 8 mld. z EÚ nevyzerá tak bombasticky.
EÚ fondy boli aj v minulosti, takže to nie je niečo navyše. Len nebudeme stavať cesty, ale zachraňovať.
Odporúčame