Ako by mala vláda prikázať niekomu stavať?
Nevykladať nesprávne. Nie 74% 34 ročných žije s rodičmi.
Predpokladám, že počítajú min. od 18 rokov. Ak spočítate ľudí vo veku 18-34 rokov (cca 800 -900 000) a zistíte koľko z nich žije s rodičmi napočítate cca 630 000. Najviac ich bude medzi 18 - 25 kde väčšina študuje a žije u rodičov.
Aký je rozdiel medzi nájmom podnájmom?
Ak nebývate vo svojom, tak platíte nájom. Je úplne jedno komu.
Kto zrušil bytové družstvá? Že nestavajú, nie je chyba vlády.
Tak si nájdite predpis nájomného a tam nájdete položku "anuita" cca 100 Kčs.
Koľko % exekúcií je na nesplácané hypotéky?
Väčšinu exekúcií tvoria podlžnosti SP a ZP, pokuty DP a podobne.
Zlyháva len 1-2% hypoték.
Ako Ste prišli na cenu 3- izbový družstevný byt 27.000.- Kčs?
Nebolo to veľa ale aj v roku 1970 o bolo 50 000 Kčs.
cca polovica bola poskytnutá ako úver a splácala sa 30 rokov. úrok 1%
Vyjadrovať sa k cenám nemá zmysel. Aj v SR sa dá nájsť lacné bývanie.
Neviem v čom sa jednotlivé nehnuteľnosti líšia, ale rozdiely v cenách sú v Nemecku veľké.
Pre 1 izb. byt som našiel ceny od 50 do 200 tis.€. Som presvedčený, že tie lacné sú problémové.
Min. mzda určite nemá garantovať 2 dovolenky. Aj cena dovolenky môže byť tiež veľmi rôzna.
Mne stačí dovolenka s cenou cca 1000€/osoba.Potrebujem si odpočinúť.
Potraviny LIDL ma nepresvedčili ani v SR.
Pokojne zostaňte v Nemecku. Ja som sa vrátil. (D,FR, DK).
Plat mám o 30% nižší, ale je mi tu lepšie.
Mne je fakturácia za elektrinu veľmi jasná.
To čo nazývate silovou energiou je veľký podfuk. Prečo?
Dotácia ENO na uhlie je v položke prevádzka systému, ale v skutočnosti je to platba za silovú energiu,
Rovnako zelená energia. Cena za jadro, je tiež silne dotovaná. Koľko € sme dali zo ŠR na výstavbu JE?
To je dotovaná jadrová energia. Tá cena za silovú energiu zďaľeka neobsahuje výrobné náklady na výrobu silovej energie. Jadrový fond nie sú náklady na výrobu silovej energie? Kam majú voziť vyhorené palivo. Je to "likvidácia odpadu", ktorá je nákladom každej výroby.
Mimochodom viete čo stojí likvidácia JE? V prípade V1 je to viac ako 1 mld €.
Výstavba cca 6 mld. Skúste vypočítať za koľko rokov sa splatia Mochovce EMO 3.4.
Pri cene 50€/MWh nikdy. Výroba 2 blokov je cca 7,6 TWh = 7 600 000 MWh
Ročná produkcia je 7 600 000 x 50€= 380 000 000€
Výstavba 6 mld, Likvidácia 1,5 mld
Ste si istý, že je to problém vstupu do EÚ?
To v Srbsku, Albánsku, Čiernej Hore alebo na Ukrajine sa majú výborne a
treba im povedať, že do EÚ vstupovať nemajú.
Takže na 90% územia Nemecka si min príjmu 1200€ odložíš 20% = 240€ a zostane ti na bývanie ??€, 2x dovolenka 2x ?€ , jedlo, všetky bežné veci, ...
Ľudia s minimálnou mzdou sú chudobní všade na svete, aj v Nemecku.
Čo je vytrhnuté z kontextu? Aké zamlčané fakty?
Tá fabrika existuje a podobne mnoho ďalších.
Takého hlupáka ako ste Vy som ani na diskusiách Pravdy dávno nestretol.
Kto vám dá 2200€?
Všetko šlo 30x hore? To nemôžete myslieť vážne.
Takže v Nemecku si môžeš za 1500€ min. mzdy, čo je netto 1200 € dovoliť?
- normálne bývanie (nie sharehouse).
- potraviny a všetky bežné veci potrebné k životu,
- 2 krát do roka si môže vyraziť na dovolenku.
- mesačne ti zostane na účte 15-20 % zo mzdy.
Asi si za elektrinu v Nemecku neplatil.
Pre tvoju informáciu cena elektriny v Nemecku je dvojnásobná.
https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-exp…
Je pravda, že to nemá nič s platom pracovníkov v elektrárni.
Mzdy tvoria len 5% nákladov pri výrobe elektriny. (Stav v Slovenské elektrárne, a.s.)
Každá krajina je rada za investície. Možno váha nad takými, ktoré poškodzujú životné prostredie.
Ak sem príde výrobný závod a bude produkovať, tak to je pre ekonomiku určite prínos.
Napr. "otrokári" z KIA Slovakia zaplatili min rok tomuto štátu 76 mil. na dani a 117 mil na mzdách a odvodoch.
Každý zamestnanec pre seba a štát vyprodukoval viac ako 50 000€. To je bez subdodávateľov.
Aj keď donesú pracovnú silu zo zahraničia, dane firmy i odvody a dane zamestnancov zostávajú SR.
Veľmi pravdepodobne je to pre SR výhodnejšie ako slovenskí zamestnanci.
Týmto zamestnancom sme nemuseli platiť školu a ani 20 rokov zdravotnú starostlivosť.
Produkcia HDP nie je priamo závislá od počtu pracovníkov.
Je možné HDP vydeliť počtom pracovníkov, ale vyjdú veľmi rozdielne hodnoty, pre rôzne firmy.
Napr.
1, Orange Pridaná hodnota 280 mil. € počet zamestnancov cca 1100-1200.
Produkcia 1 zamestnanca cca 250 000€
2, Slovenský plynárenský priemysel, a.s.Pridaná hodnota -60 mil. € počet zamestnancov cca 632.
Produkcia 1 zamestnanca cca -95 000€
3, Slovenská pošta a.s.Pridaná hodnota 195 mil. € počet zamestnancov cca 13 500.
Produkcia 1 zamestnanca cca 14 400€
Zamestnanec pošty vyprodukuje len 6% produkcie zamestnanca ORANGE.
Keby sme vedeli zdražiť všetky naše výrobky o 10%, tak by sme mali prínos cca 9 mld. €.
Ak by sme ich minuli na mzdy tak by na každého pracujúceho vyšlo 200€ mesačne v hrubej mzde navyše.
Oni to už skoro dosiahli.
Aktuálny stav je min. mzda 520€, priemerná mzda 1Q.2019 1023€
Čisté z min. mzdy 430€ = cca 55% priemernej mzdy.
Čisté z priemernej mzdy 780€
Treba pripomenúť, že min. mzda neobsahuje žiadne príplatky, odmeny, ...,
naopak v priemernej mzde sú všetky príplatky zahrnuté.
Byť odborník ako Merkelová je pochvala.
Angela Merkelová má vyštudovanú fyziku na Univezite v Lipsku a získala doktorát v kvantovej chémii.
Od roku 1978 do 1990 pracovala ako vedecká pracovníčka na Akadémii vied NDR v Berlíne v odbore kvantovej chémie.
Takže si dovolím tvrdiť, že tomu veľmi pravdepodobne rozumie oveľa lepšie ako Vy.
Uveď firmu kde by mali platiť viac a ideálne koľko v priemere.
Nikoho nezneužívajú. Pracovná zmluva je obojstranná dobrovoľná dohoda.
Odporúčame