Aké vzdelanie majú tie ZNÁME OSOBNOSTI aby posúdili, kto šmejd.
Veľa známych osobností bolo okradnutých šmejdami.
Toto naozaj nie je záruka účinnosti.
Aké vzdelanie majú tie ZNÁME OSOBNOSTI aby posúdili, kto šmejd.
Veľa známych osobností bolo okradnutých šmejdami.
Toto naozaj nie je záruka účinnosti.
Operácia je zlyhanie medicíny? Ako rieši homeopatia infarkt?
Iste existujú aj za 2-3€, otázka je čo obsahujú.
Paralen je proti OSCILLOCOCCINUM úžasný liek.
Cukor stojí 1kg 0,50€,viete koľko homeopatík z toho nalisujem.
Pokojne si kupujte to čomu VERÍTE. VIERA je dôležitá.
OSCILLOCOCCINUM 30 g 23,99 € (30 dávok)
PARALEN 500 1,49 € (24 dávok)
Košice.
Tak nechápem prečo tam nemôže byť klub, ktorého manažérom je niekto z BB
Neviem aké zmeny počítate, či ide o nepretržitú prevádzku = 7 dní v týždni atď.
Ale odrobených smien v mesiaci je cca 21. Na nočné by mala pripadať 1/3 teda 7.
Zisťovať či odrobíte 50% času v noci je nezmysel.
Sotákov KLUB500 nemusím, ale porovnanie by malo byť korektné.
1, Za nočnú prácu by sa mala považovať práca od 22:00 do 6:00
2, Za pracujúceho v noci ba sa mal považovať každý kto odrobí 7 nočných smien do mesiaca, resp 56 hodín.
3, Zahrnúť tam ľudí od 15 rokov (majú nočnú prácu zakázanú) je nezmysel.
V SR nebude pracovať v noci viac ako 50% pracovného času po 23:00 takmer nikto.
Musel by odrobiť 12 nočných smien do mesiaca. 12 x 7 = 84 hodín Možno existujú, ale určite ich nie je 15%
Napr. tu uvedenú anketovú otázku
Pracujte v noci? s voľbou často (viac ako polovicu mesiaca po 23.00 h)
Možno pochopiť aj tak, že polovica mojich smien končí po 23.00. Čo si viem napr. v MHD predstaviť.
Vodič má rannú so začiatkom 5:00, alebo poobednú s koncom 23:30. Každá jeho smena má nočnú časť.
Odrobených hodín v noci je 20. Treba ho započítať do pracujúcich v noci často?
Nie celkom. Bývanie bolo určite dostupnejšie, o čom niet pochýb.
Byty však boli diskutabilnej kvality (bytové jadrá vymieňame dodnes)
Ich dostupnosť bola rôzna (od 1 roku niekde až do 6-10 rokov) My sme dostali DB asi po 4 rokoch.
Nájomné byty tvorili asi 25% bytového fondu. Za byty sa považujú aj byty v domoch.
Rozdelenie, veľmi v hrubom, bolo 50% domy, 25% družstevné byty, 25% štátne nájomné byty.
180 000 za rodinný dom je možné (len treba uviesť aj rok výstavby je rozdiel 1968 a 1988)
Staval som dom asi za 300 000 Kčs. Tiež je pri porovnaní pozrieť na vybavenie takého domu.
Obklady, zariaďovacie predmety, kúrenie, voda, elektrina, osvetlenie.
Dnes lepšie vybavený dom stojí 200 000€ (nie veľký) to je zdraženie 20x.
Platy šli hore 10x => dom zdražel na 2x
Stavali rodiny, susedia, známi, ... To že dnes nestavajú nie je chyba zriadenia.
Vlastne aj dnes stavajú, len sa za tú prácu primerane zaplatí.
Ak to beriete takto, tak je všetko v poriadku.
Ja sa tej dehonestácie obávam.
Za 20 rokov nastúpia ročníky, ktorých počet je známy. Otázne je len koľko ich SR opustí.
Migrantov nechceme.
Aký by mal byť dôchodok, aby Ste to nenazval almužnou?
1, Pracujem v súkromnej sfére, nikdy som nepracoval pre štát.
R. Fica som nikdy nevolil.
Okrem mzdy a odvodov z nej je rozhodujúci aj počet pracujúcich a dôchodcov.
Počet starobných dôchodcov narástol v období 07/2009 do 07/2019
z 929 301 na 1 077 394 t.j. +15,9%
Počet pracujúcich momentálne vrcholí na počte 2,566 mil. osôb (rok 2018)
v roku 2008 pracovalo 2,433 mil. osôb. +5,5%
V roku 2008/9 je pomer 2,433 / 0,929 = 2,619 pracujúceho na dôchodcu
V roku 2018/19 je pomer 2,566 / 1,077 = 2,382 pracujúceho na dôchodcu
Pokles na úroveň 91%.
Časť nárastu bola spôsobená zvýšením veku odchodu do dôchodku.
Vo veku 60-64 rokov je tu nárast z 43 na 120 tisíc.
Prejavuje sa aj nedostatok mladých vo veku 20-29 rokov je pokles z 545 tisíc na 434.
Ako o bude vyzerať 10 či 20 rokov?
Bude ešte hnusnejšia dehonestácia?
Horšie je, že nevedia ani počítať. 4% pracujúcich v žiadnom prípade nie je 217-tisíc ľudí.
Zamestnaných je cca 2 500 000 ľudí. 4% z nich je len 100 000.
Otázka je koľko z nich si ju pridelilo dobrovoľne (konatelia v s.r.o.), koľko zamestnancov ju dostáva formálne a k nej niečo "na ruku". Možno zostane 50 000 ľudí v štátnej správe.
V prípade min. mzdy pre rôzne stupne náročnosti práce, tam až taký problém nebude.
Viete si predstaviť, že by generálny riaditeľ (stupeň 6) mal mzdu 1040€?
Možno u stupňa 2 a 3 by som si vedel predstaviť.
Na druhej strane je dosť ľudí, ktorí poberajú mzdu len málo nad min.mzdou.
Je sadza za vyňatie pozemkov z poľnohospodárskej pôdy tak významná v porovnaní s cenou pozemku?
Financovanie infraštruktúry bude asi drahšia záležitosť, čo sa tým myslí? Cesty, parkoviská, inžinierske siete?
Umelé zvyšovanie ceny pozemkov? Čo si mám pod tým predstaviť?
- štát nebuduje v dostatočnom predstihu územia a inžinerske siete - nemali by to robiť obce?
Možno s pomocou štátu?
Na také štúdium nemám čas.
Musím zarábať aj na dôchodok, kedže z 1. piliera očakávam len nejakú sociálnu dávku.
Ak ste mi to ochotný rýchlo a jednoducho vysvetliť, môžme sa o tom baviť.
Vychádzate z predpokladu, že všetky peniaze odvedené do SP, treba rozdeliť.
Ak stúpli dôchodky priznané pred 10 rokmi min. o infláciu je to v poriadku.
"stúpli podstatne menej" pre Vás znamená percentuálne alebo v €?
Nepotrebujem riešiť neexistujúci problém. Vidíš niekde MASÍVNY nástup EV?
Bola tu výzva s dotáciou 5 000€ na EV v celkovej sume 5 mil. €.
Predalo sa ledva 800 aút za 18 mesiacov. To museli kupovať aj obce.
Ak dotovať tak podstatne efektívnejšie znižovanie emisií.
Elektráreň Nováky vyprodukuje ročne toľko CO2 (samozrejme aj iných spalín) ako
1 milión EV. Dotácia na 1 milión EV by bola 5 mld. €
Odstavenie elektrárne Nováky je rádovo lacnejšie ako 5 mld €.
Napíšte váš návrh dôchodkovej reformy. Som zvedavý na Váš spravodlivý výpočet.
Požadovali ste, výpočet za celoživotnú kariéru.
To sa v podstate deje. Dosiahneme to o cca 9 rokov, ale i dnes je zhodnotených 36 rokov.
Toľko doteraz nikdy nebolo. Dúfam, že sa zhodneme, že 36 je lepších ako 5.
Ako by ste zdôvodnili spravodlivosť minimálneho dôchodku? Tu ide o čistú solidaritu.
Je možné dosiahnuť vyšší dôchodok ako bol príjem. Je to spravodlivé?
Rada pre rozpočtovú zodpovednosť je
ORGÁN MONITOROVANIA A HODNOTENIA VÝVOJA HOSPODÁRENIA SR.
Dôchodkov sa dotýka len vzhľadom na ich dopad na verejný rozpočet SR.
Ich veľmi nezaujíma rozdelenie dôchodkov, ich zaujíma celková suma.
"Ak by sa pristupovalo k ... vymeriavaniu nových dôchodkov vedecky, ....na základe dôkladných rešerši, štatistik a ..., tak by boli dôchodcovia spokojní."
Dôchodcovia nikdy nebudú spokojní. Aké údaje a rešerše máte na mysli, mi vôbec nie je jasné.
Celkom vážne sa opýtam na prekážky. V ČR je to napr. dlho trvajúce stavebné konanie (aj 5 rokov).
V SR nevidím problém v stavebnom konaní, aspoň nie tak veľký.
Svedčí o tom množstvo komerčných nehnuteľností.
Požiadavke na príjem do 1,2 x ŽM bude vyhovovať len malá časť obyvateľov.
ŽM rodiny 2 dospelí a 2 nezaopatrené deti = 548,76€ 1,2 x ŽM = 658€ celá rodina
ŽM matky s dieťaťom = 306,16. 1,2 x ŽM = 367€
3xŽM je už o niečo lepšie 1 644€ (pre 2+2) 918€ (pre 1+1)
Ak bude podmienka dodržať to počas celého nájmu tak je to problém.
Reálny dôchodok, očistený o infláciu, stúpol o cca 16%.
Celkom neviem čo to má s priemerným platom. Ale aj mzdy rástli cca 36%.
Akákoľvek zmena vždy niekomu "poškodí" a niekomu pridá.
Možno to, čo ste Vy vnímali ako spravodlivé, vnímali iní ako nespravodlivosť.
1, Na väčšine sídlisk je plyn.
2, Dnes máme v SR cca 2000 EV a 2 000 000 ICE aút. Máme cca 1 mil. bytov a 1 mil. domov.
Ak dosiahneme 100x počet EV = 200 000, tak 150 000 z nich sa bude dobíjať v domoch.
50 000 EV na 1 mil. bytov je jedna nabíjačka (3,6 kW) na 20 bytov. Zvýšenie spotreby 180W na byt v noci, to si sieť ani nevšimne.
V lietadle som tak zaplatil pred 10 rokmi a pred tým v Turecku som tak nezaplatil, lebo som to Tureckému obchodníkovi odmietol.
Tu ju máte na obrázku: https://lnk.sk/nEV7
Odporúčame