Ešte mi prezraď čo to stálo vrátane inštalácie a výkon.
Ešte mi prezraď čo to stálo vrátane inštalácie a výkon.
Nezaujímala ma deklarovaná krajina výrobcu, ale skôr či ide o čerpadlo
vzduch - voda, vzduch - vzduch, zem - voda (plocha alebo vrt), voda-voda
Prídavky na deti sa od roku 1973 zvýšili nasledovne: na jedno dieťa 90 Kčs, na dve deti 430 Kčs, na tri deti 880 Kčs, na štyri deti 1280 Kčs a na každé ďalšie dieťa o 240 Kčs mesačne navyše.
Plat 1973 2164. 3 deti 880 880/2164 = 40%
Dnes 24,34 x 3 = 73,02 + daňová úľava 66€ = 139 = 13,9%
1 dieťa
1973 90/2164= 4,1%
2019 46/1000= 4,6%
Ak je v Číne socializmus, tak v ZSSR a ČSSR bolo niečo iné.
Socializmus je politická a ekonomická teória obhajujúca spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov, kontrolu celej výroby, distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti na národnom bohatstve
- spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov v Číne nie je
- kontrola výroby, distribúcie a výmeny?
- pracovná doba 996 od 9 do 21 6 dní v týždni = 72 hodín týždenne - To nemáme ani v kapitalizme.
- kontrola distribúcie? https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Chines…
- podiel obyvateľov Číny žijúcich z menej ako 1,25 dolára na deň klesol síce z 85% na 13,1%,
Ale 13,1% stále nie je málo.
"Na rýchlonabíjacích staniciach s výkonom 40 kWh načerpajú 80 % kapacity za rovnú hodinu"
Výkon v kWh? Už sa to prosím naučte.
5000/20000 = 25% nie je to 30%, ale nie je to tak ďaleko.
Je to vec preferencií.
- Plytká voda mi vyslovene prekáža. Rád plávam a brodiť sa 50 m nemusím.
- Piesok tiež nie je vždy výhoda, nemusím ho mať všade.
- Mne vyhovuje chladná voda na plávanie, nie rybacia polievka čo má 30°.
- Veľké pláže so stovkami lehátok sa mi tiež nepáčia.
Podnebie I a HR je v podstate
Bol som pri mori HR, BiH, YU, SLO, I, F, E, P, GR, TR, BG, CY, IL, MEX, C.
Mňa napr. neláka navštevovaný Egypt a ani podstatne lepšie SAE.
So zahraničím to nič nemá, keby bolo more v SR, tak by mi vyhovovalo
Tak to skúsme vypočítať. Budem predpokladať živnostníka čo by celý život (42 rokov) platil minimálne odvody.
Pre rok 2019 platí min. vymeriavací základ 477€ a poistné na dôchodok je 85,86.
Osobný mzdový bod vychádza 0,5 po úprave 0,6. Suma dôchodku je 319,20€.
Minimálny dôchodok je 334,30.
SZČO na minimálny dôchodok peniaze NEODVEDIE.
Živnostník všetky peniaze navyše, čo dostane voči zamestnancovi minie na Slovensku za služby, či produkty, tak z nich zaplatí štátu daň 20%. Ak Ste mysleli DPH tak tá je síce 20% ale zo základu.
Z celej sumy to predstavuje 20/120 =16,6%.
Ak je živnostník platcom DPH má v tejto oblasti ďalšie možnosti.
Bol som zamestnanec, živnostník a som malý zamestnávateľ. Všetko má svoje za a proti.
Ale nemali by sme klamať v žiadnej položke.
Nezohľadnenie dovolenky v príklade je určite chybou výpočtu.
1, Už dávno to nie je pravda. V CIA factbook-u sa v roku 2016 odhadovalo 38%
https://www.cia.gov/library/publications/the…
2, Pokiaľ viem, nielen armádne vozidlá
3, Otázka je, ako sa tá gramotnosť zisťuje a ako sa štatistiky falšujú. Severná Kórea uvádza 100%
10, Písať o roku 2013 v roku 2019?. Dnešná priemerná mzda je 770 CUP = cca 29 USD.
Pre porovnanie v ČSSR bola v roku 1989 priemerná mzda 3100 Kčs a predstavovalo to 106 USD
Nikto tu hladom neumieral.
23, ženy absolvujú prípravu dobrovoľne
Dezinformátori snáď už boli informovaní. Faktom je, že taká možnosť existuje.
Neviem čo je to "tesne pred penziou", ale pre tých máme inštitút predčasnej penzie.
Za mesiac apríl bol takýto stav:
Všetkých uchádzačov o zamestnanie bolo 166 256
z toho disponibilných 134 790 rozdiel tvoria PN, vzdelávanie a menšie obecné služby.
Vyradených bolo 2634 t.j. 1,6% z evidovaných,
Ak by neboli vyradený, nezamestnanosť by nebola 4,9% ale 5,00005%
Netvrdím, že ta nie je nejaká krivda, ale nemyslím, že to zásadne vplýva na štatistiku.
Náš premiér nemal žiadny problém. Smrteľné riziko s istotou prináša život, vždy končí smrťou.
Ročne je prepravených viac ako 4 miliardy pasažierov. Ročne zahynie do 1000 (2019-209, 2018-561, 2017-59)
Jeden zo 4 miliónov.
Ak sa nič vážneho nestane, tak dopadnú dobre.
Ak príde kríza, ale vážny problém v rodine bude to ťažšie.
Byty ale za pár šupov nebudú nikdy. Ani počas krízy.
Počas poslednej krízy bol pokles z 1500€/m2 na 1200€ na m2
"do eu sme vstupili v 2004 za ten cas stupla priemerna mzda na slovensku o 60%,a v nemecku o 125%
.................SR............DE
2004........525€........2206€
2018.......10 13€.......2948€
nárast ....+93%........+34%
Je to trocha naopak. Údaje zo ŠÚ SR a de.statista.com
Ja tam nikde nevidím, že by sa firmy sťažovali na vysoké mzdy.
Oni sa sťažujú na "nepredvídateľnosť" p DANKA.
Ak zoberiete zákazku a p. Danko potom zavedie rekreačný poukaz, 13.plat, a odvod reťazcom,
Tak potom je tá zákazka stratová.
Poviete si, že 13.plat a rekreačný poukaz sú malé výdavky?
Ak mate vo firme 5 zamestnancov tak sa to dá utiahnuť, ak ich máte 300-500 začína to byť 300x270 €.
Prajem každému aby skúsil podnikať a potom šíril bludy o vysokých ziskoch.
Reálny, nie štátom dotovaný podnikateľ sa nemusí mať zle, ale narobí s 2x toľko ako zamestnanec.
Mladí majú vysoké úvery a nejak sa ich neboja.
200 000 na rodinu bude asi veľa, lebo to môže byť max 8x násobok ročného príjmu.
200 000/8 = 25 000 zodpovedá hr. príjmu 3 000€/mesačne.
Reálne vidím HYPO do 100 000 mimo BA, V BA možno 150 000.
Odporúčame