Neplánujem uzavrieť zmluvu so životnou poisťovňou. Ich ponuky sú nezaujímavé.
Neplánujem uzavrieť zmluvu so životnou poisťovňou. Ich ponuky sú nezaujímavé.
Pokojne si založte si takú firmu. Osobne si myslím, že to nefunguje.
Zvrátené, je si myslieť, že všetci podnikatelia sú vydriduchovia.
Tak som to pre Vás sčítal
Počet VŠ SR-35, ČR 64
Počet študentov SR 136 000 v ČR 245 000 (len občania ČR)
Je pravda, že máme pomerne k počtu obyvateľov viac škôl aj viac študentov.
Ale rozhodne to nie je 3x
Ale heslá sú správne:
1, Vianočný dôchodok dostane 1,3 mil dôchodcov
2, Aj dvesto eur.
Moje poznámky:
1, 400 000 dôchodcov nedostane nič.
2, priemer je 118€/ dôchodcu ktorému niečo vyplatia, resp 90€ na všetkých
3, Najviac dostanú takí ktorí si najmenej zaslúžia
4, Ak by to rozpočítali 90/12 tak by sa každý dôchodok zvýšil o 7,50€/mesačne
To by si nikto nevšimol a hlavne by rýchlo zabudli, že im to dala sociálna vláda.
Nekrivte tie čísla.
- 15 rokov odvádzania - 2P vznikol v marci 2005 a väčšina vstúpila koncom roka 2006
- 5% hrubej mzdy - až o rok.
Takže 15 rokov šetríte 30-40€ a chceli by Ste dostávať 25 rokov akú sumu?
Pracoval som čestne, niečo v zahraničí, niečo doma.
Nič som neprivatizoval.
Nemôžem rozhadzovať ale na pokojný život mi to bohate stačí.
Viem to veľmi dobre. Prečo neporovnávate svet, ale EÚ?
Prečo nie Portugalsko, Poľsko, Maďarsko, Pobaltské štáty?
Zohľadňujete aj životné náklady v daných krajinách?
Hlavne situácia sa zlepšuje. Keď som pred viac ako 20 rokmi robil v DE.
Bola tam mzda 10 x vyššia ako v SR. Dnes je to možno 3-4x.
Ak máte záujem o nemeckú mzdu nič a nikto Vám nebráni sa o ňu uchádzať.
Tieto dávky, najmä vdovský dôchodok sú dosť nespravodlivé.
Možno by ste sa na to dívali inak ak by Ste nemali manželku.
Máme 1 071 tisíc dôchodcov. Logicky by polovica z nich nemala mať partnera.
Vyplácame len 339 000 vdovských a vdoveckých dôchodkov
Sirotských len 20 000 v priemernej výške 135€.
Ak zomriete v čase keď máte deti, napr. ako 45 ročný tak máte našetrené a to zostane manželke a deťom. Samozrejme dostanú min. 2/3 z 1P.
Teraz zabudnite na osočovanie a môžme sa reálne baviť, čo je kedy výhodnejšie.
Ak zomriete 30 ročný a máte 3 deti iste vyjde lepšie 1P
Ak zomriete 55 ročný
1 dieťa je už dospelé a druhému do dospelosti chýba 5 rokov
Vy máte v 2P za 25 rokov našetrené
Tak vtedy vyjde lepšie 2P .
O tom sme sa už bavili. Žiaľ buď vôbec nechápete čo som napísal, alebo chcete písať len tú Vašu obohranú platňu.
Nikto nespochybnil garanciu 7 rokov. Akú garanciu dáva SP? NULA mesiacov.
To čo som sa Vám snažil vysvetliť, že 2. pilier má dve fázy.
1, sporivú, keď máte zmluvu s DSS a "sporíte"
2, výplatnú, keď sa rozhodnete, čo s našetrenými prostriedkami urobíte.
Prechod medzi medzi fázami si určujete sám. Nemusí to byť deň odchodu do dôchodku z 1P.
Môžete voliť medzi rôznymi dôchodkami (valorizovaný, nevalorizovaný, s poozostalostným krytím)
alebo použiť programový výber. Dokonca nemusíte peniaze vybrať vôbec.
Doživotné dôchodky sú naozaj nízke. Čiastočne za to môžu nízke nasporené sumy pre krátkosť šetrenia a čiastočne výpočet ŽP.
To ale neznamená, že sa ŽP nemožno vyhnúť. Iste "bohatí" to majú jednoduchšie, ale je to možné aj pri nízkych sumách.
Aký je dnes solidárny odvod? (odvod do SP) Je to viac ako 33%.
V odvodovom bonuse je to 10% z ceny práce, to zodpovedá cca 14% z hrubej mzdy.
Zostáva 19% na komerčné dôchodkové a invalidné poistenie.
Rozdiel je len v tom, že všetky Vaše peniaze nespravuje štát, ale máte možnosť si vytvoriť poistenie podľa svojich potrieb.
Nepoznám všetky systémy sociálneho zabezpečenia, ale vyvrátim Vám aj vaše tvrdenie:
Dôchodky v Nemecku sa zdaňujú. https://de.wikipedia.org/wiki/Rentenbesteuer…
R ovnako vo Francúzku https://www.impots.gouv.fr/portail/particuli…
Sulík vo svojom OB len minimalizoval úlohy štátu a zvýšil zodpovednosť občanov za seba.
Nie je to zlý systém, aj keď si myslím, že tam sú i chyby.
Nie je však vhodný minimálne pre SR. Ľudia nedokážu byť za seba zodpovední, veľká väčšina nie. Nie je možné takto skokovo prejsť k takému rozsiahlemu uvoľneniu.
Máte pravdu, podnikatelia podnikajú pre zisk. Dokonca im to zákon prikazuje.
Máte ale zvrátené predstavu, že zisk podnikateľa je strata zákazníka.
To by som si nekupoval nič. Všetko by som si dopestoval, dochoval, vyrobil sám.
Tak to bolo pred 100 rokmi, keď si roľník dorobil možno 60% svojich potrieb.
Mal obilie- múku-chlieb, mlieko-smotanu-maslo, mäso, zemiaky, vajíčka, ...
Spracovával ľan, tkal súkno a šil košele i nohavice atď.
Kupoval minimum vecí.
Potom sa prišlo na to, že ak sa výroba sústredí, je možné vyrábať efektívnejšie a lacnejšie,
Dnes väčšina ľudí uvedené veci kupuje.
Napriek tomu, že pestovatelia, výrobcovia a obchodníci si svoj zisk nechávajú, je človek po materiálnej stránke lepšie zabezpečený a dokáže za svoju mzdu nakúpiť viac ako keby si to všetko vyrábal sám.
Iste Ste nikdy nepodnikali, lebo to podnikanie vôbec nie je bez nákladov.
Všetci podnikáme za "hotové" €.
Ak občan nemal záujem, mohol zostať v priebežnom systéme.
Vieš, čo to je poistenie?
Ak si poistíš auto a nič sa mu nestane. Čo poisťovňa spraví s "TVOJIMI" peniazmi?
Extrémne nízke mzdy? Možno nízke, ale určite nie extrémne.
A čo import? Ak kúpime čokoľvek importované tak "platíme odvody" do cudziny.
Kedže import je len o málo menší ako export (cca 2,5 mld) tak až taký zisk z toho exportu nemáme.
Môžete nastaviť odvody aj na 100%, len to by vydržalo možno pár mesiacov.
Nasledovalo by hromadné prepúšťanie a odchod továrni a zdraženie služieb.
Aké budú odvody z robotov? Koľko za jeden robot? Prečo by potom tie roboty pracovali v SR?
Určite sa na svete nájde krajina, ktorá nezdaní roboty.
Likvidita je vyriešená. Tie podiely sa nepredávajú, nakupujú ich každý mesiac zostávajúci účastníci.
A čie by boli, keď nie tvoje? Mne stačí ak ich uvidia moje deti.
Vaše IQ neumožňuje pochopiť niečo ako Odvodový bonus.
Prosím na ktorej strane sa píše o 121 €?
Vy by ste mali ísť na školenie o 2P.
Vytrhávate vety z kontextu a píšete nezmysly.
V sporivej fáze nemáte žiadnu zmluvu so ŽP a preto tam žiadne peniaze nejdú.
Ak podpíšete zmluvu zo ŽP, tak už nemáte žiadny dôchodkový účet.
Vy v 2P nieste. Tak sa starajte koľko doplatí sociálna poisťovňa.
Nikto vás nenúti kúpiť si dôchodok, existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k celej sume.
Odporúčame