Petičné (ne)právo v parlamente
pán tesa, vôbec nie je to podľa toho koho sme voliči. Po pravde řečeno je to predovšetkým tým, že danej veci nerozumieme, ani sme poriadne nevedeli že je niečo podobné ako petičné právo v Ústave. Ak aj vedeli, museli by sme si to naštudovať a potom tomu ešte aj rozumieť a to už je zložité. Ale "rozumieme" a preto aj radi diskutujeme napr. o Janošíkovi, brebtov nášho už vekom starého prezidenta, dokonca vieme detailne čo je jeho povinnosťou a kedy koná protiústavne, rómskej problematike, detto o premiérovi, RKC apod. a to bez toho, aby sme si potrebovali k tomu najprv naštudovať. Takže čo za aké očakávania máte na nás, aby sme sa otravovali so znením jednotlivých § ústavy. Spoliehame sa na verejné vyjadrenia práve tých právnych expertov sediacich napr. v tom ústavnoprávnom výbore, alebo MS, alebo bývalých MS a keď sú rozporné, sami si "kvalifikovane určime koho ktorého vyjadrenie je správne. Tak to totiž v skutočnosti je a nielen v diskusii. Je to na škodu...