a kde je tu stotožnený MICHAEL s JEŽIŠOM????? ukáž mi to miesto..
odpovedal si za mňa.. ano ježiš mal bratov.. takže nemohol byť jednosplodený.. ale max tak prvorodený... Ďakujem mildson.. na toto kresťania chcú zabudnúť.. a pre toto boli vyhodené iné texty a nepadli do nového zákona.. lebo hovorili o ježišovom "ľudskom" rozmere a nielen božskom..
nemáš pravdu.. Michal( michael), Gabriel, Rafael - najznámejší archanjeli. Kniha Zjavenia hovorí, že iba 7 anjelov je najbližšie k Bohu. Rovnako to vyznáva aj židovstvo. a teda?? kde je len jediný?? no daj.. archanjel- Azrael, archanjel- Gabriel.. čo zvestoval márii, a tak.. takýže nemáš pravdu s jedným a to michaelom.. a aj Hellel ben Sachar (Lucifer),bol archajnel.. ale otočil sa.. jo a to by ma zaujímalo.. boh ich stvoril čistých .. a ako je možné že ešte neexistovalo zlo a oni sa obrátili proti nemu?? teda tretina?? človeka( evu a adama) na zlo nahovorili už oni.. tí luciferníci.. ale kto nahovoril na zlo ich?? keď boli stvorení k božskej dokonalosti???? a nehovorte že ich slobodná vôla.. tá predsa zlo ani pýchu NEPOZNALA.. lebo neboli stvorené...
ano ano ano.. o JEŽIŠOVI.. lebo ten je splodený zo ženy.. ved to isté vravím aj ja.. ale archaniel??? ten bol stvorený.. tak nemôže byť splodený ani jedno .. slpodený.. o to mi cellú dobu ide.. o nič viac.. teraz si potvrdil že mám pravdu.. ježiš splodený ako syn boží.. cestou smrtelnej ženy.. a archanjel stvorený... takže nemôže byť ani ježišom ako to tvrdíte vy.. lebo bol stvorený pred ježišom... dávnooo. ježiš je rovný bohu.. ale nebol večný... bol až od splodenia v márii.. prečo?? no LEBO.. dovtedy bol súčasťou boha.. a bohom.. ale nie ježišom..
a ešte čosi.. plodiť znamená oplodniť vajíčko spermiou.. a potom po čase nastáva druhá fáza.. pôrod.. RODIŤ... odkedy boli anjeli či archanjeli SPLODENÍ??? či RODENÍ???? tí boli predsa STVORENÍ.... alebo sa pletiem?? rovnako ako eva a adam boli STVORENÍ:: takže nemohli byť SPLODENÍ.. lebo sa NENARODILI...... splodiť znamená pripraviť na rodenie.. pri živých bytostiach.. plodiť pri ovocí.. znamená úrodu.. plody.. ale tu by som to vylepšil.. včielka opelí pestík.. a práve vtedy splodí na jabloni jablko.. ktoré potom rastie až dozreje.. :-) takže ovocie vlastne neplodí strom ale hmyz... strom ho len URODÍ.. to ovocie..
ale čítaj predsa nadpis... jednosplodený boží syn.. kto? JEŽIŠ.. tak aký archanjel michael zasa.. stále sa zapletáte do vlastných bludov...nikde nie je rovnítko že ježiš je michael.. to len vo vašej mysli popletenej.. lebo ježiš je ten, čo sa narodil z márie.. aby vykúpil ľudstvo.. a trpel za jeho hriechy.. aby obnovil zmluvu medzi bohom a ľuďmi.. tak nemohol byť dávno predtým michaelom.. lebo ešte nebol narodený..
a aby som nezabudol.. jozef s máriou nemali sex len do narodenia ježiša.. dobre si prečítajte čo je v písme.. potom už MALI.. lebo je v písme napísané: Matúš 1-25... 24 Potom sa Jozef prebudil zo spánku a urobil, čo mu prikázal Jehovov anjel, a vzal svoju manželku domov. 25 Ale nemal s ňou žiaden styk, kým neporodila syna; a dal mu meno Ježiš......... takže nemal s ňu žiaden , pokiaľ...neporodila.. lebo ak by nemal NIKDY , tak by bolo predsa v písme napísané.. nemal s ňou NIKDY styk.. že? takže potom MAL... a mohol mať aj iné deti.. lebo o tom sa už nikto nezmieňuje.. takže jednosplodený.. by mohol byť zavádzaním..
tak si to zrňme.. ježiš je síce adoptívnym synom jozefa ale rodokmeň jozefa je platný.. lebo židia adoptujú s otcom aj jeho rodokmeň.. A zároveň sa má volať emmanuel.. podľa proroka, no nedopatrením ( asi tou adopciou) mu dajú meno len ježiš- jozua..( Jozue alebo Jozua alebo Iosua alebo Jošua (alebo zriedkavo Ježiš; Hebr: יְהוֹשֻׁעַ, ) a preto mu jehovovi bratia prisúdia pre istotu ešte meno MICHAEL a to hned archanjel.. tak už som to pochopil.. úplne celé... si to po sebe niekedy aspoň prečítajte..
píšeš.. diabol hovorí kristovi.. a snažíš sa povedať že to hovorí michaelovi??? tak to mám chápať?? :-))
otec adoptívny?? a potom aj ten rodokmeň nemôže sedieť.. lebo je len adoptovaný ježišovi.. ako otec.. :D ja viem.. vždy je pravda božia tá jediná.. a chyba sa nepripúšťa.. ani ked zasiahnu do celej knihy ľudia a upravia ju... z otca urobia adoptívneho.. ale zabudnú na rodokmeň.. lebo.. jo emanuel sa mal volať .. či?? jozua- ježiš je emanuel??
anooo.. ja som tam hrubo porušil kódex blogera tým., ž esom použil v nadpise veľké písmená.. prvý krát m aupozornili.. druhý krát mi to prepísali a tretí krát ma vyblokovali.. na moju argumentáciu, skrátka SOM SA ASI NEPáčIL.. A BOLO TO JASNé.. KEĎ SOM IM NáSLEDUJúPCIM BLOGOM PĎAKOVAL ZA OSTRAžITOSť, TAK SOM DOSTAL SPRáVU, ž EMOJE BLOGY NEBUDú ZOBRAZOVANé.. TAKžE KTO MA BUDE CHCIEť číTAť, MUSíéSI OTVORIť KONKRéTNE Mňa ako blogera.. inak si ma neprečíta.. ZA VEĽKÉ PÍSMENÁ V NADPISE...a bolo.. prešiel som na pravdu...
mimochodom.. nemôžeš dávať rovnaký blog trom rôznym médiám.. lebo.. je to zakázané.. aj tu myslím.. jeden blog.. jedno médium.. teda noviny.. inak je to plagiát.. aj keď tvoj.. ale plagiát..
podla teba teda rodokmeň pasuje??? ano??? tak je jozef otcom.. lebo je to tiež podľa práva..
patriarchát.. no a čo?? a ďalej?? ako môže pestún predať rodokmeň?? vysvetli prosím... nič iné nechcem.. alebo uznáte , že je tam chyba.. alebo bol JOZEF OTCOM.. iné vysvetlenie NIE JE ani logické ani pravdivé... to je všetko.. a žiaden židovský následnícky systém s tým nič neurobí... alebo?? no pokús sa.. možno ma presvedčíš..
dnes ste tomu nasadili korunu...stvorený boh.. jednosplodený.. a zároveň archanjel.. trošku veľa ja druhú božskú osobu.. či?? na to sa nedá ani reagovať.. to je jeden nezmysel za druhým.. jo a stále o tom istom.. pozrite si rodokmeň ježiša krista.. a končí pri jozefovi.. už som to tu písal..Matúš 1:1-25:Kniha pôvodu Ježiša Krista, syna Dávidovho, syna Abrahámovho:
2 Abrahám sa stal otcom Izáka;
Izák sa stal otcom Jakoba;
Jakob sa stal otcom Júdu a jeho bratov;....Jakob sa stal otcom Jozefa, manžela Márie, z ktorej sa narodil Ježiš, ktorý sa volá Kristus. ak jozef nebol otcom.. celý rodokmeň je o ničom.. takže.. asi toľko..takže musel byť otcom.. aby to pasovalo.. inak vôbec nič nesedí.. žiaden od abraháma.. cez šalamúna po ježiša.. cez jozefa????? ktorý nebol otcom???? a nehovorte o tom že rodokmeň je o nejakých počtoch a nie o následníctve.. teda ako to je?? s tým rodokmeňom a splodením?
som na 100% presvedčený, že slovo láskavo.. nebolo v slovníku starozákonných židov.. že ho niekto pri prepisovaní dopísal.. lebo jazyk sa vyvíjal.. aj vzťahy medzi ľuďmi..
ak by neboli peniaze, budú iné hodnoty. napríklad elektronické kredity.. či nejaké poradovníky výhod na čokoľvek.. členstvá v kluboch.. a bud eto odmeňovanie stále o tom istom.. či myslíš komunizmus?? každému podľa potreby?? a ty sa zamysli.. dovolia to tí bohatí?? ano pre chudobných ho povolia.. do určitej výšky , kvality.. áut, domov, člnov, lietadiel.. to bude pre všetkých.. a potom len pre nich..
rovnako by boli oslobodení aj BIELY výrastkovia.. ak by boli maloletí.. prečo ten rasizmus, ktorý bol v tm príklade nepodstatný?? podstata je právna zodpovednosť pred zákonom až od určitého veku.. a nie od farby pleti.
milý tesa.. je úplne zavádzajúce a zároveň pohodlne jednoduché a sebaklamajúce všetko zlo hodiť na komunistov...( tí čo zorganizovali 89..) a ich štbákov.. to predsa nie je pravda.. možno bola tak 5-7 rokov po 89tom.. ale teraz?? ten bordel je súčasťou demokracie, vzniká pre účelya niekoho.. ale rozhodne nie komančov.. ani tých bývalých.. ved lipšic nemal ani 15 rokov a slúžil ten bordel aj jemu.. a pod jeho dohľadom napredoval.. rovnako ako pod všetkými.. a v justícii rovnako.. môžeme za to MY všetci.. lebo si volíme takých zástupcov, čo ten bordel podporujú.. netreba sa vyhovárať.. treba zmeniť volebný systém.. zo straníckeho na osobnostný.. a vtedy bude každý poslanec zodpovedať NIEKOMU.. a nie všetkým, teda nikomu..
poslušnosť.. a láskavá... to je krásne spojenie.. to je ako zdravá choroba.... .. aj zvieratá stvoril a nevyžadoval od nich poslušnosť.. ani neláskavú.. prečo od človeka?? aha.. lebo mu dal slobodnú vôľu.. takže dal ale aj vzal?? to je rovnako ako s tým jablkom.. dám ti všetko.. ale aby si sa mohol ukázať ako sviňa neposlušná tak ti zakážem takú bezvýznamnú vec..sex.. pardon.. jablko.. a teraz sa ukáž človeče.. a aby som mal na koho zvaliť , že si neposlúchol.. ja všemocný nechám ti na svete aj diabla.. aby to nebolo tak, že som stvoril nedokonalého človeka ja.. zvalíme to na diabla.. ako smer a sns v predchádzajúcej vláde.. dobre to je všetko.. tak ako má byť.. úplne ako keby to všetko nestvoril boh.. lebo ten by predsa neskúšal človeka.. načo aj?? aby mu dokázal , že je nedokonalý?? ved to vie.. lebo dokonalý je len boh.. tak otázka znie PREČO tie skúšky,? ked vedel že dopadnú zle?? škodoradosť? dokázanie si že len ja som dokonalý?? nedáva mi to logiku! ako aj LÁSKAVÁ POSLUŠNOSŤ.
Odporúčame